SAFİNAZA BAKIN NASIL DA DEĞİŞMİŞ?

sarı saçlı safinaz

Kızıl saçlı podyum güzelimiz Safinaz, yaz sezonunda saçlarını sarıya boyatarak kendini yeniledi. Ayrıca kış boyu hiç aksatmadan yaptığı sporun O’na daha sıkı bir vücut kazandırdığı açıkça görülüyor. Şimdi yazın keyfini kendini doğaya bırakarak çıkarıyor. Yaz boyu ne kadar arkadaş edinecek hep birlikte izleyeceğiz.

Yaptığımız işlerin ardından “bunun şurasını şöyle yapsaydık daha iyi olurdu, gelecek sefere öyle yapalım” diye konuştuğumuz çok oluyor. Amigurumi Civcivlerimizi yaptıktan sonra Safinaz’ın bacak , kol ve başını da aynı sık iğne tekniğiyle yapmayı düşündük. Boyutları amigurumi oyuncaklar kadar minik olmasa da (yaklaşık 25 cm) sık iğne ile işlediğimiz bacak, kol ve baş bayağı farklılık getirdi bizim Safiş’e. Vücudunun sıklığının sırrı pek de kış boyu yapılan spor değildir hani. (ah ah yaz geldi ya aklımız fikrimiz kilo ve formda olmakta)

Kızıl Saçlı Örgü Safinaz‘dan yapılış olarak temel fark, elbise, çorap ayakkabı dışında yukarda da bahsettiğimiz gibi sık iğne ile yapılmış olmasıdır.

Onun dışındaki farklar ise şöyle;

Saçını yaparken başın orta kısmından ilmek alarak daire şeklinde örmeye başladık. Öndeki küt kısma gelnceye kadar devam ettik. Sonrasında sadece yan ve arka kısımlara devam ettik. Saçın tutması için son olarak iğne iplik yardımıyla bir kaç yerden sabitledik. Saçına elbisesinin renginden bant yaptık.

İlk Safinazımızda çizme vardı buna babet giydirdik. Bacağın çapında bir daire ile başladık, ayakkabının yeterli ön kısmını elde ettikten sonra üst kısmı boş bırakıp örmeye devam ettik. İçini elyafla doldurup ayağa oturttuk ve tığla birleştirdik, extra bir sırada döndük.

Ve böylece Safinazı tamamlamış olduk.

Safinaz içerlerde kalmayı sevmiyor, kendini hemen bahçeye attı. Bahçede görüp sevdiği balıkağızlarıyla bize poz verdi.

11 thoughts on “SAFİNAZA BAKIN NASIL DA DEĞİŞMİŞ?

 1. Çok çok güzel olmuş.Küt saç modasına da uyum sağlamış, sporun faydasının ispatı olmuş bu Safinaz 🙂

 2. ne kadar güzel bayıldım
  ellerine sağlık canım
  ne güzellikler bulup yapıyorsun böyle
  ne şanslı senin kızın :))

 3. Teşekkürler Mavianne,
  ikimizde yapıyoruz bebeklerden, Fulya2nın prensleri safinazı evin kızı diye sevdiler uzun süre, biraz da hırpaladılar.

 4. çok çok güzel olmuş, renkler uyumlu ve canlı, saç yapımına özellikle dikkat ettim :)ellerinize sağlık..

 5. e yaz geldi ya, olcak o kadar. Saç rengi değişecek , daha feet olunacak.Bi de erkek arkadaş lazım şidi ona. Sevgiler bıraktım size

 6. benimde böyle bi sihirli değneğe ihtiyacım var…kıskandım safişi

 7. benim adımda safinaz beni güzel bir bebek yapmışlar çok hoşuma giti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir