RESİM SERGİMİZ VE PİYANO DERSİMİZ

Aradan 1 hafta geçti ancak yayınlayama fırsatı bulabiliyorum ama çocuklarımızın özel günlerinden birisi olduğu için pas geçmek de istemedim. Kreşimiz İlgi Evi Anaokulu öğretmenlerimiz, tüm çocuklara kadınlar gününü anlatmışlar  ve “Kadınlar Günü” ile ilgili resim yapmalarını istemişler.   Daha sonra yapılan tüm resimleri, Kocaeli Çağdaş Kadınlar Derneği’nin  8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Gar Binası´nda  açtıkları “Kadın Emekleri” isimli resim sergisine birlikte katılarak bizlerle paylaştılar.  Pazartesi açılışa giderken  O da biz de çok heyecanlı idik.   Okul dışında başka oluşumlarla birleşmiş  bir sergi olması  heyecanı daha da artırdı sanırım. Üstelik İrem resim yapmayı çok seviyor, giderken bize “resmim çok güzel oldu” deyip durdu. Güzel olup olmaması çok da önemli değilasıl güzel olan  kendine  resim konusunda olan güveni  bizce.

Yukardaki fotoğraf sınıflarının yaptığı resimlerden oluşuyor, aşağıdaki ise İrem’in yaptığı resim.  Resimde İrem ve ben tekne ile gezintiye çıkmışız.

Ve yine bu hafta İrem hn.ın  dönem  başında büyük bir istekle başladığı piyano derslerinden birisine katıldım. Tüm veliler olarak merak ediyorduk piyano derslerini. Evde anlatıyor ama orda piyano başında izlerken çok mutlu oldum.   Do, re, mi, fa ve sol olmak üzere 5 notanın piyano üzerindeki yerlerini göstermesi, solfej defterinden bu notaları okuyup piyano üzerinde çalabilmesinin  bu süre içerisinde güzel bir gelişim olduğunu düşünüyoruz. Öğretmeni de bu yaş grubu için temelde notaları öğrenmenin çok önemli olduğunu bu yüzden de yavaş gittiklerini söyledi.  Zaten ders süreleri o kadar kısa ki, bu çocuklar oyun çocuğu onları uzun süre konsantre edip piyano başına oturtmak pek de kolay değil.

Ve son olarak çocuklar bizi okulda görünce çok mutlu oluyorlar bunu bir kez daha anladım, ziyaretlerimizi artırmak lazım.

11 thoughts on “RESİM SERGİMİZ VE PİYANO DERSİMİZ

 1. Irem i tebrik ederim; ne guzel bir anne kiz resmetmis, basbasa ve engin denizlerde turlarda :))

  Kesinlikle cok haklisin, anne-babalarin arada bir okula ziyarete gitmeleri cocuklari acayip mutlu ediyor. Ama cok sIk gitmek hic iyi degil bence, bazen oyle veliler olabiliyor, acikcasi ben rahatsiz oluyorum bu durumdan…Arda degil ama kizim her gun gelenlere imreniyor. Neyseki ogretmenimiz duruma el atti da sIk gelmemelerini rica etti 😉

  irem’e ve annesine opucukler ve bol sevgiler bizden…

  — çok sık da ziyaret iyi değil haklısın, bir denge olmalı arasında. Sevgiler.

 2. Çocuklar ailelerini okulda sık gördükçe daha bir kendilerine güveniyorlar.Ben uğramasam bile annem mutlaka uğrar çocuklara kurabiye götürürdü. Ben de resmini çok beğendim. İrem’e iletin lütfen. Sevgilerimle.

  — Oo anneanne süpermiş, kurabiyelerle ziyaret harika fikir.

 3. resim çok tatlı maşallah tüm çocuklara
  — Çok güzel resimler yapmışlardı.

 4. Resimlerin hepsi harika,hele sizinki tam tatil havasında olmuş. 🙂 Çok güzel çizmiş renkleri o kadar özgürce kullanmışki bayıldım…
  Piyano içinde en güzelini yapmışsınız,bu yaşlarda öğrendiklerini hiç unutmazlar.Pek şeker gözüküyor maşallah….

  İyi pazarlar….

  İrem denizi ve yüzmeyi çok seviyor, resimlerine de yansıyor bu. Piyanoya kendisi heveslendi o yüzden daha fazla ciddiye alıyor sanırım.

 5. canım yaaa ne güzel masum masum resmetmiş ikinizi… piyano konusundada kocaman bir alkış benden… dilerim devamı gelir…
  sevgiler.

  — Evet, teknede deniz keyfi çok sevdim fikrini…

 6. Tebrik ederim bencede çok güzel olmuş resmi.
  Çocuklar kendi yaptıklarına gerçek değerlerini belirlemede ustalar bence:))

  İrem’i çok öpüyorum.
  sevgiler

  Çok haklısın sınıftaki güzel resimleri tek tek gösterdi sergide, kimin yaptığını sordu sonrasında

 7. ne guzel olmus serginiz :)resimlere bayildim bu arada piyona hep sevdigim ama hic denemedigim bir muzik turu 🙂

  — Sağol Seyma. aynen piyanoya uzaktan hayran olanlardanız biz de

 8. ne güzel bir resim bravo irem’e anne babaya da tabii :):):)

  — Çok teşekkürler, Zeya’cım.

 9. İrem’i tebrik ediyorum,resmi çok cici!ve başarılı,kendisi de öyle tabi,piyano ilgisi çok güzel,başarılarının devamını dilerim,sevgilerle.
  — Piyanoya ilgisi inşallah eder diye umuyoruz.

 10. Geçen hafta irem’in haftasıymış, sanatla ilgilenmek gibisi var mı, annesine de resminde yer verirmiş. Yerim ben İremi.

  — Sanattan hiç kopmaz inşallah.

 11. Tebrik ediyorum bende İrem’i.Resmini bende çok beğendim.Bu yaşlarda resimlerde çizimlerden daha çok anlatmak istediği duyguyu yansıtmaları daha da hoş.Piyano,resim ve tüm alanda sevgili İrem’e sonsuz başarılar diliyorum.sevgiler.


  Çok teşekkürler sevgili Mehtap.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir