Rainbow Team Çılgınlığı

İrem’in çok isteyerek aldığı  ve  geçen iki aylık sürede de neredeyse hergün uğraştığı faaliyet, rainbow team.  Yakın yaşlardaki  özellikle kız çocuğu  olan annelerinin  bildiğini düşünüyorum, bilmeyenler için ise minik renkli lastikler ile aksesuar yapma seti, Rainbow team/loom.   Minik tezgah benzeri bir kalıp var,  kalıba lastikler farklı şekillerde yerleştirilerek  bir çok aksesuar oluşturulabiliyor.  Elbise yapan çılgınlar bile gördüm nette.  Ben sadece  basit temel motifi öğrendim İrem’den , diğerleri nasıl yapılıyor pek bir fikrim yok. Deneye yanıla, internetten izleyerek yapıyor  güzel bileklikler.

Bu arada internette bizim Türk genç kız adayları tarafından çekilen, yapım aşamalarını anlatan  bir çok video var.  Türkiye de şov alemini ne kadar pohpohluyorsak, kızlarımızın videolarında bir eda bir nazlar.  Videolarda sadece ellerinin görülmesi nasıl yapılacağını anlatmak için yeterli ama illa bir anlatacaklar, kendileri de görünecek.  Biraz tedirgin oldum açıkcası  ben kendi adıma, interrnet güvenliği malum.  Bugünün anne ve babalarının  kesinlikle en az çocuklarının kullandıkları kadar sosyal  platformları tanıması gerektiğini düşünüyorum, uzaktan da olsa takip etmeli 🙂

Rainbow lastik aksesuarlara  dönersek bence  el becerisini   geliştiren keyifli bir faaliyet. İlk alış da fiyat yüksek gelebilir ama  uzun sürecek bir uğraş:)

 Kızımın bileklikleri, bize ve  arkadaşlarına  da yapıyor .

Rainbowloom2

Bileklikten farklı olarak  yaptığı toka da böyle. Amigurumi bebeğimiz de manken oldu.

Rainbowloom3

Rainbowloom1

3 thoughts on “Rainbow Team Çılgınlığı

 1. sizin kız gibi çocuklar arasında bu çok yaygın geçende ben de bunları yapan küçük kızları gördüm
  çok şekerlerdi
  ellerine sağlık
  ne güzel bir uğraş
  sevgiler

 2. merhaba sizin hikayenizi okudum..çok geçmiş olsun ben hamileyim ve bebeğimin böbreğinde genişleme var..sizin kontrol süreciniz bitti mi peki..tekrar çok geçmiş olsun..

 3. Pelin Merhaba, geç gördük yorumu kusura bakma. Bizim doğumdan sonra 1 yıl kadar kontrollerimiz oldu. Sonrasında tedavimiz olumlu sonuçlandı. Darısı başınıza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir