Rahmi Koç Müzesi Gezimiz

Geçtiğimiz  cumartesi ani bir plan  değişikliği ile  gezmek istediğimiz yerler listemizde olan Rahmi Koç Müzesine gittik. Cumartesine planlasak gidemezdik sanırım , bizim plansız anlık  gezme işleri daha iyi yürüyor.

Rahmi Koç Müzesinin kendi resmi sitesinde  şöyle yazıyor kendileri hakkında;

Biz sıradan bir müze değiliz, amacımız ziyaretinizi aktif, katılımcı ve mümkün olduğunca eğlenceli hale getirebilmek. Sergilediğimiz muhteşem objelerin yanısıra gençlerin, yaşlıların ilgisini çekeceğine inandığımız haftasonu aktivitelerine  katılabilir, nefes almaya ihtiyaç duyduğunuzda farklı eğlenceler bulabilirsiniz. Mesela? devamı

Çok haklılar, kesinlikle sıradan bir müze değil.  Kapalı mekanları, açık mekanları,  sanayiye ait bir çok konunun bir arada çok güzel bir biçimde sunulması, cafeleriyle çok beğendik,  çok zevkli bir gün geçirdik.   Sadece müze kısmını gezebildik, denizaltını ve keşif küresini gezemedik, denizaltında yaş sınırı varmış zaten. Gerek alışveriş kısmı gerek müze giriş fiyatları da gayet makul üstelik.

Müzenin baharda çok güzel olacağını düşündük,   tekrar gideceğiz.  Şimdi fotoğraflarla kısa bir tur.

Çocuklar  her yerde oyuncakçılara bayılır, dokunamayınca cama yapıştı  bizimki 🙂

Fotoğraftan sıkılmış İrem.

Rahmi Koç Müzesi hakkında basından en çok hatırladığım tarihi  arabalar…

Vee GİTT , İrem reklamı hatırlamasa da Mike Bebekleri hemen tanıdı. Fotoğrafta arkada sadece minicik bir  kısmı görülen   yer, makinaların çalışma prensiplerinin detaylarıyla canlandırıldığı  yine çok sevdiğimiz ve faydalı bulduğumuz  bölümlerden birisi.

Fotoğrafların hepsini koymak mümkün değil buraya, çok daha fazlası var;  Rahmi Koç beyin dünya seyahatine ait fotoğrafları, sergi salonu(İstanbul haritaları sergisi vardı) ve tekneler, trenler,…

Herşeyiyle görülmeye değer bir müze. Emeği geçen herkese çok çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bizde çok eğlenmiştik,bizimkiler en çok deniz altını beğenmişlerdi.. bora çok şaşırmıştı.. ama iki sene geçti üzerinden,şimdi gitse daha çok hoşuna gider eminim…

  Hayırlı Kandiller diliyorum..Tüm duaların kabul olsun inşallah…

 2. Karmançorman, hiç ertelemeden yap bir plan bizce.

  Lale Abla’cım, sizin gezi/ keşif planlarınızın yanında lafı bile olmaz, sizinle İstanbul’u gezmek hayallerimden birisi, şu minik büyüsün biraz, sıkıştıracağım sizi, sevgiler.

 3. çok merak ettim burayı…

 4. Bir günde vapurla önünden geçin müzenin , nasıl keyifli anlatamam.
  Gezi planlarınıza bayılıyorum, çok güzel yerleri keşfediyorsunuz.

  Sevgilerimle…

 5. Blogcu Anne, yağmurlardan sonra biz de tekrar gitmeyi istiyoruz inşallah. Çok keyifli bir mekan. Üstelik bebek alt değiştirme yerine kadar titizlikle düşünülmüş, küçük bebekli bizler için ideal.

 6. Bir türlü gidemedik biz de, ama resimlerinizi görünce iyice canım istedi. Şu yağmurlar bir bitsin, ilk gezimizi oraya yapalım. Giden herkesten çok olumlu şeyler duyuyoruz.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com