Poppy’s Adventures

Bir Kar masalı, Filin Banyosu ve şimdi yeni apps; Poppy’s Adventures.  Poppy’s Adventures in çıkış hikayesi şöyle Çikolatalı Pasta blogu Senem Hanım, çocukların yabancı dil öğrenmesindeki tablet kullanımı etkisi araştırmak için bir proje hazırlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri de projeye destek oluyor. OİP ve Özgüranne ile ekip olduktan sonra da yeni apps hazırlanıyor.

Bu yıl oğlumun anaokulunda çift dilli eğitim uygulaması başlatıldı ve ingilizceyi duyarak, okunanları dinleyerek farkında olmadan öğreniyorlar.  Okulun ilk günlerinde çift dilli eğitim de nedir, nasıl olacak bu çocuklar türkçe “a” derken ingilizce aynı harfi “e” diye mi telafuz edecek derken dönem ortasında  güzel sonuçları görmeye başladık. Türkçe ingilizce aynı anda öğreniyorlar, karıştırmadan:)  Cümle kurmaları değil  hedef ama dönem ortasında geldikleri seviye epey bir kelimeyi duyduğunda ve  gördüğünde tanıyor. Bu anlamda Poppy’s Adventures tam eğlendirirken öğretebilecek bir uygulama olmuş.  Duyar duymaz yükledik ve  çocuklar severek kullanmaya başladılar.  Yaklaşan doğumgünlerinin  de etkisiyle doğumgünü  hikayesi hoşlarına  gitti. Ayrıca flash kartlardaki  doğru telafuz ile kendi seslerini kaydetmeleri de eğlenceliydi,  ikisi birlikte söylemeye kalkıp sürekli hata yapınca, sırayla söyleyerek oyun içinde yeni bir oyuna dönüştürdüler.

Emeği geçenleri tebrik ediyoruz, ellerinize sağlık, bizim çocuklar bayıldı.

 

poppys

İndirmek için: https://web.archive.org/web/20171028002534/https://itunes.apple.com/tr/app/poppys-adventures/id792867755?l=tr&mt=8

Videosu için: https://www.youtube.com/watch?v=muuWMMEGzLQ

Facebook’ta takip etmek için: https://www.facebook.com/PoppysAdventuresApp

 

 

(iPhone ve Android için isteyenler yorum yazabilir mi lütfen? )

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Androidsiz olmaz, lütfen bizi de mahrum bırakmayın 🙂

  2. Merhaba, yorumlarınız için çok teşekkürler. Çocuklarınızın hoşuna gitmesine çok sevindim 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com