Ponpondan Baykuş

Çocukların okulunda  uygulanan veli katılım çalışması “Sıra Bende” etkinlikleri bu yılda devam ediyor.   Veliler kendi seçtikleri bir faaliyet/ eğitim/ yemek yapımını çocuklarla birlikte sınıfta yapıyorlar. Çocuklar acayip seviyorlar ben de kendi adıma iki yıldır severek katılıyorum. Geçen yıl yaptığım kağıt bardaktan çiçeklere buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yıl ki faaliyette İrem’le birlikte ponpon baykuş yapmaya karar verdik.  Ara tatilde okudukları baykuş bu seçimde etkili olmuş olabilir, bir de İrem in bu aralar yeni takıntısı baykuşlu kolyeden ilham almış olabiliriz.

Sb2-2 Sb2-3

Geçen yıl biraz hazırlıksızdım, aslında ne yapacağım belli ve  malzmeler de hazırdı fakat sınıf mevcuduna göre plan yapılmadan ortak kullanım olan parçaları ayarlamakla zorluk çekmiştik. Bu yıl, yünlerimizi, baykuş yapımında kullanacağımız aksesuarları kişi sayısı kadar ayrı ayrı hazırladım.

Ponpon yapımına gelince;

Daha önce kartona sarma metodunu burada paylaşmış idik.  Daire şeklindeki kartona  sararak oluşturulacak ponponların çocuklara biraz zor gelebileceğini düşündüğümden çözümü parmakla ipe sardırmakta bulduk.

Paralel iki parmak arasına sarılan ip  yeterince olunca ortadan iple bağlanıyor, uçları kesilip düzeltilince  de ponpon hazır. Daha öncesinde  hazırladığımız göz,  gaga, vs… yapıştırarak  PONPON Baykuşumuz tamamlandı.

Sb2-5Sb2-4

Sb2-1

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir