POLYESTER SÜS TABAK

Ahşap boyamaya takıldığımız dönemde birlikte alıp boyadığımız , ikimizinde evinde bulunan polyester  tabaklardan birisi. Bunca zaman paylaşmadığımız, gözümüzden kaçmış olan  bu süs, ahşap boyama  sevenler için fikir olsun istedik.

Ahşap boyama malzemeleri satan yerlerden, bu tip ayaklı süslerden vazolara kadar,  çok hoş polyester objeler bulmanız mümkün. Geneli boyutlu olan olan objelerin boyaması da çok kolay.

Ahşaplar gibi çok fazla zımpara gerektirmemesi büyük bir avantaj. Bu objeyi yaparken hafif bir zımparanın ardından  ilk katını tamamen altın rengine boyadık. İkinci katı ise dış çerçevesi hariç bordo renge boyadık.  Son olarak da  boyutlu  yüzeylerde kullanarak, daha güzel gösterebileceğiniz  parmak boyası ile üzerinden geçip fazlalıkları  çok hafif nemli bir bez ile aldık. Hepsi bu kadar.

Fotoğrafda düz bordo kısımlarda da hafif altın renkli yerler görünmekte. Onlar, objenin  yaklaşık  olarak 2 yılın sonundaki doğal eskimeleri.

12 thoughts on “POLYESTER SÜS TABAK

 1. Bu tür çalışmalar bende yapmıştım.Bilmiyorum bloğumda el emeği göz nuru etiketli yazılarımda yaptığım çalışmalar vardır.Ben sadece resim olarak sergilemiştim bloğumu yeni açtığım dönemlerde.Şimdi tekrar yapmak istiyorum.yeni yıl dileklerimde de belirttiğim gibi evimdeki eşyalarımı da değiştirdim.Şimdi salonumda kullanacağım objeler bakıyorum.Konsül,masa,sehpa üzeri.Çok pahalılar.Bir vazo almaya kalksanız bile dünya para.Sonuçta narin şeyler.Kırılsa falan dünya para verdim diye üzülürüm.Bu günlerde bu polyesterlerle kendim yapayım dedim,hem kendi el emeğim olur diye. ama Ankara da eskiden bu tür malzeme satan yerler kapanmış,satılıyorsa da nerede satılıyor bilemiyorum şimdi.sanıyorum kurs yerlerine gidip malzemeleri nerelerden aldıklarını öğrenmem lazım.Sizin tabağınız da çok şık olmuş.ellerinize sağlık.sevgiler.

  Mehtap, kendin yaparken rengini, desenini ayarlarsın, zevkine göre. Kendin yapabildiğin sürece avantajlısın, bizimle de paylaşırsın yeni cicilerini

 2. Çok şık olmuş canım, ellerinize sağlık
  Bir arkadaşım yapmış karelerin içinde melek figürleri. Üç karedede farklı farklı melek figürü var içinde duvara basamak basamak koymuş. Sizinki gibi oda çok şık duruyordu.
  Ben boyadım dedi. Daha sizlerden öğreneceğim çok şey ver çok….

  Melek figürlerimiz de vardı, duvara asılanlardan Yelda, çok şirin onlarda.
  http://www.cocuklacocuk.com/index.php/melek/

 3. Çok şık olmuş gerçekten doğal olarak eskimeleride daha orginal durmuş.Ellerinize sağlık..

  Sevgiler..

  — Teşekkürler Pelin.

 4. Çok şık, bordo ve altın sarısı ağır bir havada katmış güle güle kullanın.

  — Bordo ve altın sarısı ikilisini seviyoruz

 5. aa ben bunları bilmiyordum ahşap gibi duruyor gerçekten çok güzel olmuş

  Ahşap malzeme satılan yerlerde bolca var GeCe cim, eski çalışma olduğu için ilk halini yayınlamamız mümkün olmadı

 6. Çok şık olmuş ellerinize sağlık.Benimde aynı şekilde boyanmış bir şekerliğim var.

  — Polyesterde çeşit çok fazla, seninki de çok güzeldir eminiz.

 7. tablo gibi olmuş, çok beğendim… emeğinize sağlık arkadaşlar.

  — Çok teşekkürler Embir.

 8. Renkler çok uyumlu,çok güzel boyamışsınız,çok şık durmuş,ellerinize sağlık.

  — Çok teşekkürler, Sibel

 9. Çok çok güzel.. Ellerinize sağlık.
  İnanılmaz şık duruyor.
  — Beğendiğine sevindik , Bilun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir