PİPO TEMİZLEME ÇUBUKLARINDAN YUSUFÇUK

Sonunda bilgisayarın başına geçme fırsatını yakaladığım maillerimi kontrol ettiğim bir zamandı. Gün içinde Kerem’le  ve İrem’le birlikte o kadar az yakalayabiliyorum ki böyle bir fırsatı. İrem geldi yanıma birlikte hem bir şeyler anlatıyor hem benimle ekrana bakıyor.  e-mail üyeliği ile takip ettiğimiz Craftbits den  gelen maile bakarken bu faaliyetin fotoğrafını gördü. Anne hadi yapalım diye tutturdu, açıkcası  o an hiç istemedim pc den  kalkmak   sonra yapalım dedim.  Ama bırakmadı; ne ile yapmışlardı??  -pipo çubukları.  “Anne, getir pipo çubuklarını ben yaparım” dedi.

Daha önce yaptığımız peçeteliklerden artan pipo çubuklarından vardı, getirdim. Yusufcuğun kanatlarını katladım sadece, geriye kalanlar İrem hn.ın emeği. Kanatları gövdeyi birleştirdi. Bütün yıl boyunca   biriktirdiği şimdiye kadar hiç bir şeye kullanmaya kıyamadığı pulları ve boncukları dizdi tek tek. Bir tane yetmedi ikincisini arkadaşına hediye etmeye niyetlendi. İkincisinin üzerine simli yapıştırıcı ile süsledi, göz yaptı kafasına göre.

Ben çok beğendim bu yusufçukları ve kızımın  yapma gayretini.

16 thoughts on “PİPO TEMİZLEME ÇUBUKLARINDAN YUSUFÇUK

 1. Ayyy İremcim süpersin canım, adam olacak çocuksun belli maşallah. E tabiki örnek aldığın güzel bir ailen olunca sende böyle olursun tatlı kız. Annesini de kızını da kocaman öpüyorum.

  — Kocaman öptük biz de

 2. Maşallah ireme.Zaten sizden çok şey öğreniyoruz.Çok teşekkürler.Tırtıl yaptım geçen gün ponpondan sayenizde.Çok teşekkürler:))

  — Ne güzel, çok sevindik, yayınladın mı? kaçırdık mı biz?

 3. maaşallah .. yaratıcılığı, çabası ne kadar güzel…

 4. Çok şeker olmuş bu yusufcuklar. Biz de de var pipo temzileme aleti yapsak mı ki:))

  Ben sayfanıza yorum yazamadığım zamanki yazılarınıza kendi sayfam da yorum yapmıştım asalana ve güllaçlı yazıya:))
  sevgilerimle

  Lale ablacım, şimdi okuduk geçen hafta bakamadık readera, beğenmene çok sevindik. Siz de Can la biraz daha büyüdüğünde pipo çubuklarından güzel şeyler yaparsınız eminiz.

 5. Çok güzel olmuş, eline sağlık İrem’in. E böyle annesi ve Fulya teyzesi varken, daha neler yapar o 🙂

  — Çok sağol Bilun cum

 6. İremcim sen süpersin
  Bizi bile geçtin
  Ellerine sağlık

  — inşallah geçer bizi her konuda.

 7. pipo çubuklarını bulamıyorum nerden satın alabilirim ltf yardımcı olun. oğlum çok ısrarla istiyor araştırdım maalesef bulamadım…teşekkürler:):)

 8. Merhabalar, biz değişik yerlerden rastgeldiğimizde almıştık. size önerebileceğimiz adres ise Kağıt vs’nin web sitesi olabilir, alışveriş kısmında tüylü teller olarak arama yapabilirsiniz.

 9. Ben seni yerim. Büyüdü de abla oldu da kendine kelebek yapmış…
  Biraz yavaş büyüyün bebeler, bizi de düşünün, siz büyüdükçe biz de yaşlanıyoruz herhalde yani…:)

 10. Annelerin Günlüğü,yavaş büyüsünler sahiden, biz de olduğumuz yerde kalalım en azından

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir