Pinyata Eğlencesi

Bu kez yeğenimin doğumgünü için pinyata yaptık. Çocuklar pinyatayı duydularında öyle sevindiler ki, sıra da daha öne geçebilmek için kapıştılar bir süre.   Bu kez açık havada kutladığımız bir doğumgünü olunca daha güzel keyfini çıkardılar. Yaklaşan doğumgünü kutlamalarınız varsa, hele  bir de bahçeli bir ortam olacaksa,  kesinlikle tavsiye ederiz pinyatayı. Yapması uzun ama hiç zor değil.

Yapılışını Pinyata Yaptık yazımızda anlatmıştık.  Eğer 6 yaş üzeri   el işlerine meraklı bir çocuğunuz varsa , balonu kağıt hamuru ile kaplama işini yapabilir, bizde öyle oldu 🙂  Hafta içi   bir kaç gün her gün bir kat kağıtla kapladı balonu, ertesi güne kuruyunca üzerine devam etti. En son katta süslemeden önce iplerimizi geçirdik ve  grapon kağıtları ile süsledik.

Çocuklar tek sıraya geçip, kocaman bir  tahta kaşık ile vurmaya başladılar pinyataya. Kağıt hamuru kısmını ne kadar fazla kat yaparsanız yırtılması o denli uzuyor.  Parçalandıktan sonra dökülen çikolataları kapışmaları ceplerine doldurmalarıyla sonlandı pinyata eğlencesi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir