Philips Avent Blog Anneleri Buluşması

Cumartesi günü Philips Avent’in blog yazarı  annelerle buluşma etkinliğine Çocukla Çocuk’u temsilen katıldım. Philips Avent’in samimi, sıcakkanlı  yöneticileri Özlem Fidancı, Ayşen Çoşkun , Burcu Aksoy ve   ebeveyn Koçu Figen Küçükkoner Kırca ile birlikte sohbetin hiç tükenmediği güzel bir toplantı oldu. Bizler, anne;  konu,  annelik, bebek beslenmesi, çocuklar olunca nasıl tükensin ki zaten.  Üstelik  organizasyon sayesinde blogcu arkadaşlarımızla  yüzyüze  tanışma konuşma imkanı bulmuş olduk.

Philips Avent, bebek bakımı, bebek sağlığı, hamilelik ve annelik gibi konularda sahip  olduğu geniş   literatür ve pratik bilgileri www.bebeğimoldu.com blogunda paylaşacaklar bizlerle. Blogu incelediğinizde, sizler de  ürün tanıtımı hedefli bir blog olmadığını göreceksiniz. Üstelik blogun editörü  Müge hn.’ ın çok yakında kucağına alacağı bebeği ile , pratik bilgilerin daha da ağırlık kazanacağı bir blog olacağını düşünüyorum.

Ayşen hn,  emzirmenin ve biberonun tarihçesinden bahsetti bizlere. Varlıklı ailelerin süt anneleriyle bebeklerini büyüttüğü  günlerden, anne- bebek arasındaki en önemli bağın emzirmeyle sağlandığına inandığımız  için ilk yarım saatte  emzirmeye çalıştığımız bu günlerimize gelene kadar çok çok ilginç detaylar  var.  Aynı şekilde ilk biberonlarda çok enterasan.

Bizim Avent maceramız,  İrem henüz 2 aylıkken ben  işe dönmek zorunda kalınca başlamıştı.  Biberon sevdası yazımızda paylaştığımız  gibi İrem’e 5,5 yaşına kadar  bıraktıramadığım biberonu ve şimdilerde Kerem’in biberon hikayesini  de eklersek bizim aile Avent’ le uzun süredir iç içe zaten. Bu açıdan da çok iyi bildiğim  bir markanın böyle bir etkinliğinde davetli olmaktan mutluluk duydum.  İlk alışverişim;  süt sağma makinası ve biberonlu çantalı seti olmuştu.   Bebeklerin sadece anne sütü ile beslenmesi gereken bir dönemde biberon seçmek  çok zor iş,  anne memesine en yakın olanı ve gaz yapmayacak biberonu bulmak için epey araştırma  yapmış tavsiye toplamıştım.  Sonrasında Avent’i seçmekle tek seferde doğruyu bulduğuma inandım ve başka marka denemedim.

Kerem’de yaşadığımız, Bebek sarılığı= çocuğun aç kalması olarak yer etti benim kafamda.  Ama doktorumuz, “sütün yeterli gelmemiş, mama verelim” dediğinde ağlamıştım uzun uzun, mamaya itiraz ederek. “Sağdıralım, bakalım”  demişti, beni ikna etmek için.   Bu yazıda da anlattığım gibi sarılığımız ilerlemiş ve küvezde kalması gerekmişti. Küvezde kaldığında  sütümü evde sağıp getirmek  istedim. Hemşireler  hastanelerin kullandığı süt sağma makinaları ile  manuel pompalardan daha fazla süt çektiklerini söylediler. Bu söz kafamıza takılınca karşılaştırma yaptık;  göğüs pompam ile  aynı miktarda süt sağdığımda   hemşireler  şaşırdılar ve  “sizinki iyiymiş” diye yorum yapmışlardı. Avent’ e duyduğum güven daha da pekişti bu sözlerle.

Etkinliğin son kısmında  Ebeveyn koçu Figen hn. bizim hayatımıza, hayatımızdaki ilşkilere ve en önemlisi kendimize  tepeden  bakmamızı sağladı.  Süre dolayısıyla kısa olsa da, inanılmaz faydalı bir bölümdü benim için. Hep mükemmel olalım adına ne çok koşturup,  durup düşünmeye zaman ayırmadığımı anladım öncelikle.

Veee blog arkadaşlarımızla tanıştığım için çok  mutluyum.  Okuyup, yazılarıyla hayatlarını bir nebze bildiğin insanlarla yüzyüze gelmek hiç de yeni biriyle tanışma gibi olmuyor, eski dostla kavuşmaya benziyor biraz :). Fotoğraftakiler; Çılgın  yine yeni annemiz Blogcu Anne (bebeğinle geldiğin için burdan da takdirlerimi gönderiyorum),neşesiyle enerji  veren  Yemek Şenliği , İkisi birbirinden güzel faydalı siteleri ile Kitubi ve Nurturia ( kendisi ile okuldaş olmamız  ve çok yakın ortak arkadaşlarımız olduğunu öğrenmemiz günün diğer güzel sürprizi oldu)  , Annelerin Dünyası ve sevgili kızı İnciyle Hayalarkadaşlarım


Philips avent’in gözünden buluşmamız;  Philips Avent Blogger Organizasyonu

Etkinlikte epey konu olan BPA ilgili detaylar için  sevgili Kitubi’nin bloguna lütfen, buraya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. İyi ki, iyi ki Damla’cım. 🙂

 2. Yemek Şenliği, teşekkürler, tekrar görüşmek üzere.

  Birgül, çok hoş bir sohbet ortamı oluyor.

  Ozguranne, Damla’dan öğrendim, öyleymiş, ne güzel.

  Yelda, sizin buluşmada çok hoş olmuştur eminim. Engin de biberona hiç gerek olmamış ne kadar güzel, kıskandım.

 3. İyiki yapmış Avent bunu, iyiki gelmişim ve iyiki sen o yorumu bırakıp haber vermişsin. Çok güzel bir gündü gerçekten, herkesi kişisel olarak tanıyabildiğime de çok sevindim.

 4. Cumartesi günü bloglar buluşması olmuş desenize
  Bizde arkadaşlarla Bakırköy’de toplandık.

  Engin’e de Avent’inin biberonlarından aldık ama biberon kullanmadı bizimki
  Ama Yankı’dan biliyorum kaliteli ürünler. Hiç birşey olmuyor

  Güzel bir etkinlik olmuş, gülen yüzleriniz hiçsolmasın
  İnşallah en kısa zamanda sizlerlede yüzyüze görüşme fırsatı buluruz
  Sevgiler

 5. Pek özendim:)
  Biz de okuldaşız sanırsam:)

  sevgiler!

 6. Hilal hn, ne güzel olurdu katılabilseydiniz.

  Maviannem, iyi haftalar sana da.

  Blogcu annem, aynen katılıyorum, tanıştığımıza çok sevindim.

  Tuğra’nın annesi Emine, 🙁 tanışmayı isterdik sizinle de, sevgiler.

  Pelin’cim, süper moral oldu sözlerin :), darısı seninle tanışmaya.

  Dilek, samimi paylaşımlar hiç sanal değil, bir kez daha anladım aynı şekilde.

 7. ayy ne güzel olmuş ya,seviyorum böyle buluşmları ben..

 8. Özlem ben de iyi ki katılmışım, sizlerle yüzyüze tanışmak çok keyifliydi. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileği ile… Sen de çok şeker ve pozitif birisin…
  Öpüyorum,
  Hülya

 9. Özlem ne güzel bir buluşma olmuş,harika gözüküyorsunuz….

  Sevgiler yolluyorum…

 10. Çok hoş kazanımların ve de paylaşımların olduğu güzel bir gün geçirdik hakikaten.

  Nette yapılan paylaşımların hiç de sanal olmadığını bir kez daha teyid etmiş oldum kendi adıma 🙂

 11. Son zamanlarda katıldığım faydalı ama bir yandan da en sürprizlerle dolu etkinlikti. Ben de inanılmaz keyif aldım, iyi ki gelmişim!

 12. Aaa çok üzüldüm.Keşke benimde bu etkinlikten haberim olsaydı 🙁 Bir Avent’ci olarak bende katılmayı sizlerle tanışmayı çok isterdim.Güzel bir tanıtım ve etkinlik olmuş.
  Sevgiler..

 13. GÜZEL BİR ETKİNLİK OLMUŞ
  güzel bir buluşma
  iyi haftalar diliyorum

 14. ben de katılmayı çok istemiştim ama kısmet olmadı.. bu arada kesinlikle katılıyorum, avent manuel pompa kullanmama rağmen hiç sütüm azalmadı, zorluk çekmedim, tamamen sütü kolaylıkla sağabildim.. avent sağolsun:))

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com