Pazartesi Neşesi

Ailemizin minik neşesi ;  küçük oğlum Kadir Mert’in bir zamanlar kuzenimin kardeşi diye bahsettiği, sonradan kendisini de kuzenlik mertebesine yükselttiği Batu her hareketi ve tavrıyla evimizin neşesi olmuştur.

Amcamız, yengemiz Batu, Abisi ve bizim aile tam sekiz kişi bir arabaya binip arkadaşımızn at çiftliğine gittik. At çiftliğinde O.Kaan, Kadir Mert ve Batu’nun abisi Kadir Alp ata bindiler. Batu küçük olduğundan abilerini seyretmekle yetinmek zorunda kaldı. Dönüşte yine sekiz kişi bir arabada geri döndük ama bu kez Kadir Alp önde babasıyla birlikte oturdu. Bir müddet gittikten sonra abisinin önde olduğunu farketmeyen  Batu, yanımızda olduğunu da göremeyince endişeyle dönüp annesine sordu:

-Abimi atın üstünde mi unuttuk anne?

*********

Bayram tatili için Antalya’ya gittiğimizden bahsetmiştim. Antalya’ya gitmeden evvel hep birlikte bağ evimizde kalıyorduk. Vedalaştık ayrıldık. Aradan bir iki gün geçtikten sonra artık dönmemizi bekleyen Batu odamıza giriyor ve eşyaları toplanmış boş odayı görüyor. Annesine dönüp şöyle söylüyor.

-Of yine Antalya’ya gitmişler.

*********

Bayram tatilinde Batu İnebolu’ya gidiyor. İnebolu’da dört tane köpek var. Üstelik bunlardan tüylü olanı hamile . Köydeki çocuklar o köpekten hamile olan diye bahsederken bizim Batu da sarıyor diline hamile köpek, hamile köpek diye.

Soruyorlar Batu’ya hamile ne demek Batu?

Batu cevap veriyor:

-Tüylü köpek demek….

*********

İyiki varsın benim minik oğluşum:))

7 thoughts on “Pazartesi Neşesi

 1. ilahi batu çok şeker bu çocuklar
  maşallah
  hepsine uzun ve sağlıklı ömür dilyiorum
  pizza aslında klasik 2 bardak un, 1 bardak su tuz ve maya
  kolay gelsin

 2. Batuuu 🙂 Çocuklar hayatın gülen yüzü. İyi ki varlar. Biz de sayenizde tebessüm ederek başladık güne. Sevgiler.

 3. Hey allahım,şimdiki çocuklar kendi fıkralarını da kendileri yapıyor desene

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir