Panda ve Farklı Özellikleriyle 250 Hayvan

“Farklı  Özellikleriyle 250 Hayvan”  çocukların kitaplığından ilk paylaştığımız kitaptı. Kısacık anlatmışız kitabı bu yazıda. Oysa  bu kitabın İrem’e ve bize öğrettikleri, her okumamızda kızımın mutluluğu bir kaç yazı yapar hani. Hala kitabevlerinde bulunuyor mu bilmiyorum açıkcası, idefixe’de tükenmiş mesela, rastlarsanız hayvansever çocuklarınız gönül rahatlığı ile hiç  kaçırmayın derim.

3 yılı aşkın süredir yüzlerce kez okuduğumuz kitabımız bu sefer  performans ödevimiz için imdadımıza yetişti. 1. sınıfta da oluyormuş performans ödevi, bizim türkçe için yazdığı hikayeden sonra ilk ciddi projemiz. Konu;  “Canlıların yaşam alanları”, perşembe teslim edilecek ödev için hayvanlar alemine ait fotolar  ve bilgiler toparlıyoruz, bittiğinde kitap olacak. Fotoğraflar anlamında olmasa da  kitabın hayvanların yaşam alanları hakkında içerdiği kısa bilgileri kullanacağız.

Ödevin yanısıra bir faydası daha oldu kitabımızın. Sayfalarını  karıştırırken gördüğümüz panda resmi  öyle şirindi ki, hemen tığa ve ipliğe sarılmama vesile oldu. Amigurumi oyuncaklarımıza bir yenisi geliyor,  Panda.  Şimdilik sadece aşağıdaki halini paylaşabiliyoruz 🙂

1 thought on “Panda ve Farklı Özellikleriyle 250 Hayvan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir