PALAMUT AİLESİ

Okullar açılır açılmaz bizim çocuklar okulun bahçesinden palamut toplamaya başlarlar. Daha küçük sınıfta olan nedense daha çok palamut toplar. Oğuz Kaan anasınıfına başladığında eve getirdiği palamutlarla başedebilmem içinbunun için bir kutu ayırıp orada istiflemek zorunda kalmıştım. Daha sonra Kadir Mert getirdi bir sürü palamut, yaşları büyüdükçe azalsa da eve palamut getirmeleri hiç eksik olmadı. Evdeki palamutlarla oynadığımız çeşitli oyunlardan başka  bu faaliyeti onlarla birlikte daha evvel yapmayı planlamıştık ama niyeyse atlamışız. Dolaplarını düzenlerken bulduğum bir palamut bana bu etkinliği yapmadığımızı hatırlattı, bu kez ben onlardan rica ettim palamut toplayıp getirmelerini.O gün akşam okul çıkışında iki oğlumun ve 5. sınıfa giden kuzenlerinin ellerinde dörder beşer palamut vardı,isteğimi unutmamışlardı ama her biri şapkasız getirmişti palamutları. Söylediklerine göre şapkalar karaborsaymış, palamut çok ama şapka yok denecek kadar az. Ertesi gün, arayın, bulun şapka getirin mutlaka dedim, getirdikleri bu dört şapka ile bu sevimli palamut ailesini yaptım. Karakterlerin yüz hatları için beyaz etiketler kullandım yaptım böylece kendiliğinden yapıştılar. Daha sonra sapkalarını da saçlarına, saçlarını da merserize ipten hazırlayıp kafalarına, yapıştırdım.

Daha önce yaptığımız “aile çalışmaları” bardaktan bizim orman, küp kafalılar, havlu rulosundan aile, kartondan köpek ailesini de mutlaka görmenizi isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Süper olmuşlar!
  Çok yaratıcısınız, benim aklıma hayatta gelmez 🙂

  sevgiler

  — çok teşekkürler, senin yaratıcılığın da süper öyle deme .

 2. çok şirin bunlar
  palamut deyince aklıma buz devri geldi :))))

  Teşekkürler maviannem,palamut denince hemen akla geliyor buz devri, ne kadar sevmişiz karakteri:)

 3. çok komikler yaaa 🙂

 4. kestane , gürgen palamut, altı yaprak , üstü bulut . Hem yazıyı okudum hem içimden bu şarkıyı söyledi. Çok şirirnn bu palamutlar. Sevgilerimle

  — Ah ne şirin şarkıdır o öyle , trt çocuk korosu dinlerdik tv de ne güzeldi

 5. haha çok güzel birşey çıkmış ortaya dört kardeş gibi bunlara bir de ad taksaydınız çılğın kardeşler ,grup palamut

 6. Anam ne neşeliler kız bunlar Ömi taksam adını 1 tanesinin hehe

  –:) olur neden olmasın

 7. Okula ilk başlandığı senelerde değişik geliyor demekki çocuklara sonraki senelerde ilgilenmiyorlar ama şapkalar neden karaborsa acaba ne yapıyorlar onlarla çocuklar merak ettim doğrusu

  Palamut ailenizde süper olmuş bayıldım.
  Elime verseler bundanbirşey yap deseler yüzler yapmak aklıma gelmezdi.
  Ama şimdi bu tip bir şey bulursam ilk yapacaklarım arasında
  Bunları Güzelce boyayıp yılbaşı ağacına süs olur şahane.
  Bence Kaanla Mert Toplamaya devam etsinler :)))))

  Yılbaşı için kullanmak bunları harika bir fikir Yelda’cım, şapkalar neden karaborsa sahiden bilmiyorum, ama dediğin gibi palamut toplamaya devam:)

 8. oy ne kadar sevimliler ben bu palamutlardan hiç görmedim ya nasıl bir yerde yetişir nasıldır bilmiyorum ne yazık değil mi bana

  Lale Ablanın yorumunda dediği gibi:kestane, gürgen, palamut…diye başlayan bir şarkı vardı ezbere bildiğimiz ama ben de bilmiyordum çoğunu ağaçların..palamutu çizgi filmdeki sevimli sincaplarda gördük sanırım ilk kez, sonra da buz devrinde ki scarf dan..okula başlayınca bizimkiler sincaplar gibi palamut taşıyıp durdular eve de gerçek hayatta da tanışmış olduk:))

 9. Değerli blog dostlarım, Ekim ayı Eskileri Değerlendirme Etkinliği sizlerin de katkılarıyla benim blogumda yapılacaktır, mümkün olursa sizlerden bir ricam olacak, etkinlik fotoğraflarınızı photoshop yapılmamış orjinal halleriyle bana ulaştırabilirseniz çok sevinirim, ben gerekli düzenlemeleri ve blog linklerinizi üzerine yazacağım. Fotoğraflarınızı, başlığına blog adresinizle beraber mail aracılığıyla bana ulaştırabilirsiniz. Mail yoluyla ulaştırmada sorun yaşıyorsanız ayrıntılı fotoğraflarınızı blogunuza ekler ve bana haber verirseniz oradan da alabilirim.
  Bana ulaşan çalışmalarınızı 10 ekimden sonra yayımlamaya başlayacağım
  Etkinliğimiz isteyen herkesin katılımına açıktır, eski bir ürünü yenilemeniz ve haber vermeniz yeterli.
  Katılan ve destek olan herkese Teşekkürlerimle…

  bu arada palamutlar şahane olmuş:)

  – Teşekkürler Eylül Bahçesi, Mail ile döndük sana.

 10. Çok komik ve güzeller. Bakınca bir tebessüm kapladı yüzümü

  — Ne güzel gülümsetebildiysek.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com