PAKİSTAN CİCİLERİM

Kullanmama ihtimalinize rağmen satın almaktan kendinizi alıkoyamadığınız olur mu?

Çok sık olmasa da bende olur, özellikle yeni bir yerlere gittiğimde. Karaçi’de dolaşırken bu tuniklerden almasam uyuyamazdım herhalde. Oralar bir kumaş cenneti, boncuklu, işlemeli,aynalı…Hazır giyimle eşit miktarda, belki de daha fazla ,kumaş mağazaları da var. Zaten geleneksel kıyafetleri olan “sari” için kumaş beğenip alıyorlar sonra diktiriyorlar. O ortamda güzel kumaşların arasında sari’lik kumaş almadan alışverişi bitirmem bile bir başarı benim için.

Birlikte alışverişe gittiğim Vehide beni ilk önce kumaşçılara götürdü. Sonra bu tunikleri almak için hazırlarına baktık. İnanın bunlar en sade olanları. Nasıl canlı renkler var inanamazsınız, oldukça renkli ve süslü giyiniyorlar. Hele mağazalarda düğün alışverişverişi yapan gelin adaylarının seçtiği kumaşları görmeliydiniz.

Tuniklerimi hiç bir yer bulamazsam plajda giyerim diye düşünüyorum, özellikle pembe olan çok uygun.

6 thoughts on “PAKİSTAN CİCİLERİM

 1. Insanin aklinda kalacagina, gardrobunda kalsin diyenlerdenim bende. Iyi etmissiniz almakla. Her yerde olur, evin icinde bile cok sik…

 2. bana neden almadın? taytımın ustune tunige ihtiyacım var, cok guzellermiş , siyah olanı özellikle…

 3. Seyda’cım,
  sitede kardeş kavgasına başlamayalım yine ama 1. sini sana verebilirim. 2. si anneme göstermiştim, senin giymeyeceğini söylemişti- özelliklede siyah olanı yoksa sana gönderiyordum.

 4. çok güzel cicilermiş.iyi günlerde giyiniz.
  birde kardeşlerin hepsi aynı:))))

 5. merhaba,
  iş için Karaçi’ye gideceğim ve birkaç saat de olsa boş zamanım olur diye umuyorum. yazınızı gördüğüme o kadar memnun oldum ki. o filmlerde gördüğümüz çılgın kumaşları ya da dilikmiş hazır elbiseleri nerede bulabilirim??

 6. Crew, Tam olarak isim veremeyeceğim ama Karaçi merzde çarşıya ve bir tane alışveriş merkezine götürmüşlerdi beni o alışveriş merkezinde herşey vardı kumaşlar adına
  Keyifli bir seyahat diliyoruz sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir