OYUNCAK TREN

kartondan oyuncak trenHer hafta sonu rutin McDonald’s ziyaretlerimizde çocuklarım happy meal le birlikte verilen oyuncakları  seçerken “onu alma bunu al “diye ısrar ettiğim olmuştur gereksizce, sonunda onların dediği alınır,  ben de her seferinde oyuncakları onlara mı alıyorum kendime mi diye düşünürüm. Sanırım bunun sebebi bizim kuşağın bu konuda şimdikiler gibi şanslı olmaması , bizler çocukken bu kadar oyuncağımız var mıydı, hayır kesinlikle yoktu, belki de o zamanlar topu topu üç beş tane olan oyuncaklarımızın kıymetini bu yüzden daha iyi biliyorduk. Zamane çocukları ise her türlü ve sayısız oyuncağa sahipken çoğunu bir iki saat oynayıp ellerinin tersiyle bir kenara itiveriyorlar. Hiç unutmam bir keresinde pahalı ve çok beğendiğim bir oyuncak aldım, bunu görünce nasıl mutlu olacaklar ellerinden bırakmazlar, diye düşünerek verdim bizimkiler bıraktılar oyuncağı bir kenara başladılar mı kutusuyla oynamaya. Bu kutu merakı bütün küçük çocuklarda var, hatta bebeklerde bile var galiba.

İki oğlum birlikte boş ilaç kutularıyla akla hayale gelmez oyuncaklar icat ederlerdi, bazen bir robot olurdu kutular bazen araba.

ilaç kutularından oyuncak tren

Bu tren de ilaç kutularından yapıldı, ama bu kez okuldan verilen aile katılım çalışmamızın konusuydu. Biz de kutuların her birini renkli fon kağıtlarıyla kapladık. Oğlum treninin pencerelerini kendi kesip yapıştırdı. Bacası için havlu kağıt rulosu kullandık. tekerleklerini hazır yuvarlak şekilli sünger kağıtlardan yapıştrarak oluşturduk. Üstlerine yine sünger kağıtların kelebek şekilli olanlarını yapıştırdı. Her vagonun arasını  kalın bir iple birleştirdik. Ayrıca ben fotoğraflarını çektikten sonra spiderman trene binmiş diyerek trenin önüne ve camlarına spiderman yapıştırmaları yapıştırdı.

oyuncak tren faaliyetikartondan kutulardan tren

18 thoughts on “OYUNCAK TREN

 1. oğullarına sor bakalım,ben bu trenle yolculuk etmek istiyorum,hangi gardan binmeliyim…..
  mümkünse turuncu vagonda olsun koltuklarım…:)

 2. Yine süper olmuş.Ada daha böyle kartondan oyuncaklarla oynamıyor.Hemen birbirinden ayırıyor.Bu ayki meraklı minik dergisinin de verdiği mühendis çalışması vardı.Bir hevesle hepsini yapıştırdım.Anında Ada bey ayırdı birbirinden.Parçaladı.Birkeç defa daha böyle denemem oldu.Ben de daha yapmamaya karar verdim.Daha erken demek ki benim oğlum için.Sizlere kolay gelsin.

 3. geçen sene ben de kamyon yapmıştım.Çocuklar yaparken ilk anlarda heyecanlansalarda sonlara doğru yanımda olmadığını fark ettiğim onlarca çalışmalarımızdan bir tanesi olmuştu…

 4. bende çocuğuma müdahale ediyorum..ve senin dediğin gibi çocukluğumuzda herşeyi alma şansımızın olmaması büyük rol oynuyor….

  sizinkilerin yaptığı tren harika olmuş….kızımında ilgisini çekti…yapmak istedi..şimdi ilaç kutusu arıyor…..

  çok öptüm canım….

 5. Valla yoktu Barbie evime 7 yaşında kavuştum ben. Ama sizinkiler şanslı oyuncakçı anneleri var 🙂

 6. Eeee armut dibine düşmeli değil mi cancağızım,zaten istenen ve beklenen davranış budur.Hayal gücünü işletmek.Bu konuda ikinizin de çocuklarının yaptıklarına hayret etmiyoruz tabiki annelerine benzeyecekler.Ben eşlerinizin sizi yeterince takdir edip etmediklerini merak ediyorum.
  tren de gerçekten sergilik olmuş.

 7. tren deyince aklıma hep hüzün gelir yaşadığım tecrübelerden olsa gerek ama bunlara bakınca lunapark falan geliyo insanın aklına renklerde çok hoş çocukların çok şanslı..

 8. Ne güzel aktiviteler yapmışsınız çocuklarla, kaliteli vakit geçirmek işte budur, oğullarınızın da sizinde ellerinize sağlık, benim oğullarımda ilkokulda okuyorlar, proje, performans ödevlerinin bazıları bu tür, maket yapımı vs. oluyor, biz de keyifle yapıyoruz, sevgiler.

 9. bizimde okul odevimiz oyuncak icad etmek 1. sınıfdayız aklımıza tren geldi incelerken gorduk cok sevindim bunu paylasmanız cok hos tesekkurler

  Biz teşekkür ederiz.
  Kolay gelsin:)

 10. gerçekten çok güzel olmuş ellerize sağlık bende stajda çocuklara yaptırıyım

 11. ne kadar güzel yapmışsınız çok beyendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.