GERİ DÖNÜŞÜM OYUNCAK SANDIĞI

oyuncak sandiğiBu oyuncak sandığı fikri kızımdan çıktı. Fikir olarak da bırakmamış; evin diğer fertleri olarak biz, yerleşme telaşında, O’nu oyuncaklarıyla başbaşa bırakmışken, kendince yapmaya çalışmış. Boşalan kolilerden birisini istediğini hatırlıyorum tabi ama o koliyi bu şekilde kullanacağını hiç düşünmemiştim. “Bir süprizim var” diyerek, elimden tutup odasına götürdüğünde aşağıda göreceğiniz ilk fotoğraftaki haliyle karşılaştım.

Kolinin kapaklarını dışına çevirmiş ve sabitlemek içinde bantlamış, içine de oyuncaklarını yerleştirmişti. Çok sevindim gerçekten bu manzara karşısında.

Aslında öyle derleme toplama yapan bir çocuk da değil, belki yaşından dolayı da olabilir ama pek oyuncaklarını kaldırdığı da görülmemiştir. Böyle düşününce, dağınık kızımdan çıkan derleme -toplama fikri daha da entresan oldu.

Bu aşamadan sonra , bana düşen kutuyu dekoratif hale getirmek oldu. Odasına uyumlu renklerde çiçek desenli kendinden yapışkanlı kağıt aldık. Dışa kıvırdığı kapakları kaplarken daha iyi durması için kesmeyi uygun buldum. Sonrasında yapışkanlı kağıt ile kapladık.

Bizim kapladığımız koli büyüktü. Bunu Geyiğimizin boyundan anlamak mümkün. Bu geyiği dikiş makinamız yokken, eski Burda modellerinden bulduğumuz kalıpla, biraz zorlanarak yapmıştık. Şimdi, oyun arkadaşlarımızla birlikte yeni sandığımızda yaşıyor artık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. çok güzel ellerinize sağlık

 2. Cok güzel olmus, distan baktigimda hic karton diye tahmin etmemistim.
  Bizlerede fikir oldu, tesekkürler.
  Iyi haftasonlari

 3. çok iyi durmuş.eline sağlık annesi.her zaman ki gibi ne diyoruz hamarat annelerin hamarat kızları…:)

 4. aferin ireme annesiyle Fulya teyzesine çekmiş,örnek almış .Eh sizin çocuklarınıza da bu yakışır.çok beğendiğimi iletir misin kızına

 5. harika olmuş. şu sıralar benim ev koli koli, taşınıp da koliler boşalınca bir ikisini ben de bu şekilde değerlendireceğim sanırım..
  kızına teşekkürler:-)

 6. anasına bak kızını al atasözü boşuna söylenmemiş….
  çok güzel olmuş…bu arada yaşadığınız şehrin güzel fotoğraflarını bekliyorum…hep tem den direkt geçtiğimiz için tanıma fırsatı bulamadığım bir yer…

 7. Bence dikkat çekmek istemiş çocuğun.Bir şeyler yapabileceğini göstermek istemiş.Desteklemek lazım ve yüreklendirmek.Çok zekice buldum.Aferin valla.

 8. Aferin ona ne güzel.EEE genlerde var beceriklilik.Şaşmamak lazım demi.?Segiler:))

 9. ne güzel olmuş yaratıcı arkadaşlarım benim
  ellerinize sağlık
  öptüm sizi

 10. Çok güzel olmuş, e normaldir annesi bu kadar becerikli iken hali ile kızı da becerikli ve üretken olur, benim de yünlerimi koymak için bu tür bir kutuya ihtiyacım var, zavallı yünlerim poşetlerde tıkış tıkış duruyor, belki ben de yaparım, miniğimizin ellerine sağlık, sevgiler.

 11. çok güzel olmuş eee böyle annenin kızıda illaki becerikli olur. dikkatimi çekende gerçekten oyuncakları hep hayvanlar :))

Copyright @ cocuklacocuk.com