Oyuncak Palyaco

Yeni amigurumi oyuncağımız huzurlarınızda. Oyuncağa başlarken şimdi ne olduğunu söylemeyeyim ama bambaşka bir şey planlıyordum. Sonra biraz şekillendiğinde baktım ki istediğime benzemeyecek farklılaştırdım çok geç olmadan. Ve ortaya bu sırıkla yürüyen palyaço çıktı, yani en azından benziyor:)

Yapılış detaylarını aşağıdaki gibi fotoğraflamaya çalıştım. Kafa 2 parçadan oluşuyor, ön arka yuvarlakları birleştirip, yüz detayları yapıldıktan sonra tersine çevrilip  boyundan devam ediliyor. Kollar için boşluk bırakılarak gövde örülüyor. Gövde bitiminde  bacaklar yine birleşik bir biçimde çıkıyor ve olabildiğince uzun örülüyor.

Yaklaşık 30 cm büyüklüğünde oyuncağımız. Örerken cocukların ne zaman bitecek sorularını, etrafımda dolaşmalarını ve bittiğinde “benim bu” diye çekişmelerini seviyorum. Kızımcım bu oyuncağı çok sevmemiş olacak ki Kerem’e verip kendi yeni oyuncağının siparişini verdi bile.

4 thoughts on “Oyuncak Palyaco

  1. Anne eli değimiş oyuncakla kaç çocuk oynuyor ki,tebrik ediyorum sizi.. şahane olmuş,ellerine sağlık..
    sevgiler..

  2. Bana ilk bakışta çubuklarla oynatılan kuklaları hatırlattı . eskiden mahallemizde dolaşıp ufacık sahnede kukla tiyatrosu oynatırdı amcalar. çocukluk hali çok gülerdik . şimdi ise bizim kukla tiyatrosu nedir bilmiyorlar bile….

  3. Esin, ne güzeldi çocukluğumuz 🙂 palyaco da bir çubuk/sırık bacak hali var . biraz modifiye etmek geldi aklıma daha bir palyaçoya benzeyecek.

  4. Kendi çocuklarınız ve diğer tüm çocuklar için gösterdiğiniz emekleri kutluyorum.Harikasınız.Bence çocuklarımız çok şanslı.İlerleyen yaşlarda anne eli değmiş bir çok güzel hatıraları olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.