Oyuncak Örümcek Faaliyetimiz

Çocuklarla birlikte yapabileceğiniz faaliyetlere bir yenisini daha ekliyoruz. Bu çalışmamızda pipo temizleme çubukları da  denilen tüylü çubukları kullandık. Bunları bir kırtasiyeden paket halinde satın almıştım. Paket içinde yedi farklı renkten ikişer olmak üzere toplam onbeş tane tüylü çubuk çıkıyor. İçlerinde ince tel olduğu için kolay eğilip bükülebilen bu çubuklar çocuklarla birlikte her türlü faaliyeti kolayca yapmayı mümkün kılıyor.

Bu faaliyette kullandığımız malzemeler; tüylü çubuklarımız, alet edevat çantamızdan bulduğumuz birkaç tane conta ve tabiki hareketli gözler. Tüylü çubukarı ortaya çıkarır çıkarmaz çocuklar kendi renklerini seçtiler ve faaliyetimize başladık. Oyuncak tarantula, kadarul derken renkli renkli birçok örümceğimiz oldu. Yapılışına gelince; her çubuğu dört eşit parçaya böldük ve herbirini ortadan ikiye kıvırdık. Telli çubukların kıvrık uçlarını contanın içinden geçirip diğer iki ucu da içinden geçirerek  düğüm atmış olduk.

Dört parçayı da aynı şekilde contanın içinden geçirip örümceğin bacaklarını hazırladık. Bu aşamadan sonra bacakalrın uçlarını kıvırıp ayaklarının üzerinde duruyormuş şeklini verdik. Hareketli gözleri de yapıştırınca örümceklerimiz oynanmaya hazır hale geldi.

10 thoughts on “Oyuncak Örümcek Faaliyetimiz

  1. Örümceklerden nefreeettt ederim. Ama hiç bu kadar şirin örümcekler görmemiştim 🙂 süpersiniz

  2. çok beğendim.bu pipo temizleme çubuklarından bulabilirsem yapmayı istiyorum.elinize sağlık…

  3. ayy çok tatlılar bizde bulabilirsek bu çubuklardan hemen alıp yapalım oğluşumla…çok teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir