Oyuncak Kamera Yapılışı

Atık Malzemelerden Kameramızın yapılış aşamalarını anlatalım.   Biz biraz özenerek  özenerek uzun  bir yoldan yaptık kamerayı, her aşamasında da eğlendi çocuklar, keyifli bir çalışmaydı.  Elbette  aynı malzemelerle çok daha kısa yoldan da yapılabilir.

Öncelikle  kullandığımız malzemelerle başlayalım, sonra her bir  aşamaya ait fotoğraflarların  detaylarını açıklayalım.

kam1

 

1- Boş parfüm kutusu, boş tuvalet kağıdı rulosu, yapıştırıcı, maket bıçağı, eski gazete, akrilik boya, fırça, makas, un , su ve geniş bir kap , marker kalem

kam2

2-3; parfüm kutusunun objektif olacak kısmına maket bıçağı yardımı ile tuvalet kağıdı rulosu büyüklüğünde delik açıp, tuvalet kağıdı rulosunu yerleştiriyoruz.

kam3 kam4

4- Tuvalet kağıdını kutunun tabanına gelene kadar yerleştiriyoruz.

kam5

5- Atık kutu ve tuvalet kağıdından oluşturduğumuz kamera maketini kağıt hamuru ile kaplayacağız. Bunun için  Pinyata Yaptık yazımızdaki  tarif ile un ve su karışımı tutkalımızı oluşturuyoruz.

kam6

6- Gazte kağıtlarımızı parçalayıp  hazırlamış olduğumuz tutkala  daldırdıktan sona kutunun üzerine yapıştırıyoruz. Bu işlemi biz 2 kat olarak yaptık, arada 1. katın kurumasını bekledik. Kameranın sert olmasını istiyorduk, 2 kat kağıt hamuru ile bunu sağladık.

kam7

7- 2. kat sonunda iyice kuruması için güneşte beklettik. 1-2 saat kadar

kam8

8-  Kağıt hamuru ile kapladığımız kutulartam olarak kuruduğunda  son aşama olarak sıra boyamaya geliyor

kam9 kam10

9-10;   Çocuklar kırımız ve sarı renklerini seçtiler. Kamerayı boyamayı tamamdıktan sonra markerla objektif, vizör ve düğmeleri marker ile netleştirilmesi gerekiyor.

Böylelikle kamera tamamlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir