ÖRGÜ ARSLAN

Anneanneleri uzakta olunca torunlarının sevdiği ne varsa onlarla ilgili oyuncaklar, hazırlıklar yapıyor ve yapmaktan keyif alıyor. Bir araya geldiğimiz her fırsatta anneanne yaptığı el emeklerini hevesle bizimkilere gösteriyor, bizimkiler de keyiften dört köşe oluyorlar tabi ki. Karne hediyesi olarak hazırlanan spiderman motifli yelekler bu hediyelerden biriydi mesela.

Her yaş döneminde sevdikleri farklı hayvanlar oldu, ikisinin  birlikte oynadıkları oyunları  hep bu hayvanları kullanarak veya konuşturarak oluyor genelde. Oğuz Kaan’ın aslanlara, Kadir Mert’in de kedilere merak sardığı zamandı, annem Kayseri’ye gelmeden önce birine aslan, birine kedi hazırlamış getirmiş. Kedi de, aslan da hem oyuncak hem yastık olarak kullanılabilecek ebatlarda. İkisi de bayıldılar birlikte yattılar oyuncaklarıyla, ama erkek çocuğu işte,  oyunları hareketli, haylazca. Arada zarar vermeye başladıklarını hissettiğim an kaldırdım sakladım benim için değerli olan oyuncakları.

Nakışlı boncuklu yastığı bulduğumda bu aslan da vardı kaldırdıklarım arasında. Annem aslanı tığla örerek yapmış. Aslanın yüzünü daha sonra işlemiş. Yelesini ve kuyruğunu sarı-kırmızı yapmış bizimkilerin en sevdiği renkler olduğu için.  Yastık oyuncak örmek isteyenlere bir fikir verir umarım.

7 thoughts on “ÖRGÜ ARSLAN

 1. Çok güzel !!
  hakikaten çok çok beğendim, ne güzel yapmış…
  ellerine sağlık annenizin.

 2. selam hamarat anneler
  sizin elinizin değdiği herşey harika oluyor zaten
  anasına bak kızını al diye buna deniyor demek
  anneciğinden almışsın hamaratlığı
  sevgiler

  Canımm, çok teşekkürler güzel yorumun için

 3. Harika bir hediye,anneannelerinin ellerine sağlık!renklerde çok doğal!
  Sevgiler.

  çok teşekkür ederim, beğendiğine sevindim

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir