Okyanus Hayvanları-Fenerli Kitaplar

Köpek Balığı  Dünyası Sergisinden, Kerem ‘e hediye Fenerli Kitaplar  serisinden Okyanus Hayvanları kitabını  aldık.  Güzel bir seçim olmuş,  çok sevdi, elinden düşürmüyor.   Kitabın kapağında belirtildiği gibi meraklı çocukların ilgisini çekecek bir kitap.  Her sayfadaki görselin yanında o sayfada bulunan hayvanlarla ilgili  minik bilgiler verilmiş. Bu bilgileri okuduktan sonra diğer sayfada fener ile aramaya yöneltiyor. ( Siyah asetatımsı şeffaf bir yüzeyle  kaplı resimler fener yardımı ile aydınlatılıyor.)

 “Barakuda balıkları sürüler halinde yaşayan yırtıcı balıklardır. 2 metreye kadar büyüyebilirler. 8 barakudayı bul”  bilgisi barakuda  resmi ile birlikte tanıtılıyor.   Bu kısa bilgiler sayesinde  çocuklar hem hayvanları tanımış oluyor hem de görsellerdeki hayvanları bulurken  sayıyorlar.

fenerli-kitap

Daha önce  burada yazdığımız Ara-Bul kitapları serisine benziyorlar. Bu arada  Ara Bul kitabımızda Suda Yaşayan Hayvanlar hakkındaydı.  Fenerli kitap serisinde    ilave olarak  fenerle hayvanla bulunuyor,  bu da çocuklar için kitabı daha eğlenceli yapıyor.    Yaklaşan yeni yıl içinde minikler için güzel bir hediye alternatifi olabilir.

fenerli-kitap1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir