Okuma Bayramı

Son on gün bizim açımızdan oldukça yoğun geçti. Önce Oğuz Kaan’ın 23 nisan’da yaptığı dans gösterisi, Kadir Mert’in de dün gece yapılan okuma bayramı için en az Onlar kadar ben de heyecanlandım. 23 Nisan’da gösteriler, 3. sınıflar tarafından hazırlandığı için tüm öğrencilere farklı farklı görevler verilmişti. Oğlumun rolü ise vals yapmaktı. Erkekler siyah saten gömlek ve  pantalon giymiş krem rengi papyon ve kuşak takmışlardı,  kızlar ise krem rengi tuvaletlerinin içinde çok şıktılar. Vals gösterisi çok güzel hazırlanmıştı ama bunun yanında diğer tüm gösteriler de mükemmeldi. 23 Nisan’da Ted Kayseri Koleji’nin Atatürk’e  ve laik Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışır şekilde kutlama hazırlayan tüm öğretmenlerini buradan tekrar tebrik etmek ve onlara içten teşekkürlerimi sunmak isterim.

Dün akşam ise oğlum Kadir Mert’in “okuma bayramı” nı kutladık. Oğlumun gösteride iki görevi vardı. İlki ingilizce drama da doktor rolüydü, beyaz önlük ve boynunda asılı stateskopla tam bir doktor olmuştu bizimki. Karşısında  zıplayıp duran maymun kostümü giymiş arkadaşlarına tek tek,

-“no more jumping on the bed”, arkasından da zıplayan maymun kalmadığında seyirciye dönüp” no more jumping monkeys on the bed” repliklerini söyledi.

Daha sonra da “hip-hop dansı yapmaktı. Kadir Mert grup içinde en tecrübeli jimnastikçi olarak sahneye arka arkaya birkaç çember atarak girdi, tüm arkadaşları çeşitli danslar sergilediler, Kadir Mert tekrar köprü kurarak kendini gösterdi. Ben kendimi tutamayıp kaç kez BRAVO diye bağırdım bilemiyorum:)

Hip-hop kostümüyle sınıf öğretmeniyle de fotoğraf çektirdi Kadir Mert. Değerli öğretmenimize tüm emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz…İyi ki bizim öğretmenimiz oldunuz!!!

Gösteriler tüm sınıflara öğretmenleri tarafından belgelerinin verlmesiyle sona erdi. İki oğlumun da yaptıkları gösterilerin tiplerine ve  karakterlerine göre çok uyması çok hoştu. Büyük oğlum naif, kibar, ağır bir kişilik sahibi olarak vals tam ona göre bir danstı, Kadir Mert ise hareketli, enerjik ve dışadönük yapısıyla tam bir hip-hop çı:)

6 thoughts on “Okuma Bayramı

 1. çokkk güzel olmuş maşallah
  çok tatlı
  çok da yakışmış
  daha harika günlerini de görmeni diliyorum
  merte hayat boyu başarılar diliyorum

 2. bütün çocuklar çiçek gibiydi emek veren herkesin eline sağlık bizim için çok eğlenceli olmasa da Kadir Mert in iki görevi de çok eğlenceliydi ikisinde de çok başarılıydı hele dans edişine bayıldık daha nice gösterilerini seyretmek kısmet olur inşallah

 3. ÇOCUKLARIN GÖSTERİLERİNİ İZLEMEK NE GURUR VERİCİ OLMUŞTUR.SENİN ADINA ÇOK SEVİNDİM.ALLAH BİZEDE YAŞATIR İNŞALLAH.BU ARADA DEFNE NİN KARDEŞİ ERKEK OLACAKMIŞ.:))

 4. Maviannecim çok teşekkür ederim, inşallah hepimizin çocuklarının iyi haberlerini alacağız yıllar boyunca

  Befece, Efe’nin de sunuculuk görevi kendisine çok yakışmıştı, hakkını vererek çok güzel yerine getirdi görevini, buradan tekrar tebrik ederim

  Fatma Er, çok sevindim bir de oğlun olduğuna Defne’nin doğacağını da sen buradan haber vermiştin bize , ne çabuk geçiyor zaman..bütün çocuklarımızın başarılarını görmek dileğiyle..

 5. Ne kadar gurur verici tablolar bunlar.Allah daha nice başarılarını göstermeyi nasip etsin inşaallah.Öncelikle sağlık ve mutluluk ve başarılar diliyorum.sevgilerimle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir