Okullar Açıldı…

Bugün okullar açıldı, tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Umarız hepsi için çok başarılı, verimli, kaliteli, sağlıklı bir eğitim öğretim yılı olur.

Üç aylık tatil boyunca evdeki öğrenciler epeyce yordu, zorladı bizleri; enerjilerini atabilsinler diye uğraşlar bulabilmek, gönüllerince olabilmek bunları yaparken de elimizden geldiğince bilgisayardan ve televizyondan uzak tutmaya çalışmak oldukça zordu. Bu sabah itibariyle öğretmenlerine teslim edip ikisini de, içim rahat bir halde evime geri döndüm.

Oğuz Kaan bu sene 4. sınıfa başlıyor. Sabah tören için sıraya geçtiğinde oğlumun da diğer arkadaşlarının da boy atmış, daha da büyümüş olduklarını farkettim. Uzun bir aradan sonra tekrar biraraya geldikleri için memnun oldukları hepsinin yüzünden okunuyordu.

4. sınıfın ilk üç seneye göre daha zor olduğunu söyleniyor. Derslerinde fen bilgisi sosyal bilgiler gibi branşlaşmış dersler başlıyor, matematik ve ingilizce gibi diğer dersleri de daha detaylı konular içerecek. Bizimki özellikle fen bilgisi dersini hevesle bekliyor. Umarım hayalini kurduğu gibi bir ders olur.

Küçük oğlum Kadir Mert ise bu sene 2. sınıfa başlıyor. Bizim evin küçüğü olduğu için benim gözümde hep küçük de olsa, yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerinin yanında abi-abla olmuş oğlum ve sınıf arkadaşları da. Kafir Mert de büyük umutlarla, kendi kendine verdiği başarı sözleriyle başladı okuluna. Geçen seneki gibi okuma şampiyonu olacağını, matematikte çok başarılı olacağını, öğretmenini tüm dikkatiyle dinleyeceğini söylenip duruyor.

Okulun ilk gününe kramponlu ayakkabılarını giyip gittiğine göre teneffüslerde de aynı başarıyı göstereceğinden eminim oğlumun.:)) Bu sene 1. sınıf olan prensesimiz İrem’ciğime de özellikle başarılar diliyorum. Kimbilir ne kadar yakışmıştır 1. sınıf öğrencisi olmak O’na da. Bizde durum işte böyle; tüm öğrencilere ve velilerine tekrar başarılar…

Hepimize hayırlı, uğurlu olsun…

2 thoughts on “Okullar Açıldı…

  1. Oğuz Kaan bizim Ege ile aynı yaştaymış . benimkisi de 4. sınıf . Gerçekten değişik bir yıl olacak . Hepsine ve bizlere kolay gelsin diyorum.

    Oğuz Kaan ‘a , Kadir Mert ‘e ve İrem ‘e başarılı bir eğitim öğretim yılı dilerim. Çok öpüyorum…

  2. selam,
    çoçuklarınıza yeni öğretim yılında başarılar diliyorum sevgiler:))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir