Okula Hazırız

Upuzun süren bir tatilden sonra okullar nihayet yarın açılıyor, bu kadar uzun bir tatil daha önce oldu mu acaba. Normal zamanda öğretime başlayan okullar  da oldu fakat bizimki onlardan değildi. Kitaplarımız , defterlerimiz, kırtasiye ve görsel sanat gereçlerimiz hazır.   Tamamı etiketlendi. Kitap ve defterler  son bir kaç yıldır kullandığımız gibi hazır kaplarla kaplandı.  Hazır kapların tek sıkıntısı standart boyutlarda üretilmesi, standart botutlarda olmayan kitap ve defterler için de kendinden yapışkanlı kapları tercih ettik.

Yalnız kitap ve defterleri etiketlemedik. Tüm kıyafetlerimize de isim yazdım kumaş kalemi ile.   Okulumuz bu konuda bizi her dönem başında uyarıyor.  Kayıpların tutulduğu odadaki kıyafetler hiç azımsanacak miktarda değilmiş, geçen yıl başlatılan uygulama ile  1 aylık bekleme sonrasında ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.  Fakat sonuçta bizler fazladan kıyafet  almış oluyoruz. Geçmiş dönemlerden sene başında  yeterli miktardaki tişörtlerin sene içinde eksilişleri konusunda kızımdan tecrübeliyim.  Beden dersi var, terlediği için değiştirmesi var, sıcakladığı için hırkasını çıkarıp unutması var, şu veya bu şekilde  kıyafetler kaybolabiliyor. Üzerinde isim yazılınca bulmak  imkanlı hale geliyor.  Kumaş kalemi ile isim yazmak  ise bence en pratik ve kalıcı  yöntem. İplik ile de işlenebilir  annelerimizin yaptığı gibi.

2015-16okul

2015-2016 okul dönemi bizim minik Kerem’in  1. sınıfa başlaması sebebi ile de çok özel. Başlıyor  bir 1. sınıf macerası daha:) Tüm öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileri için   başarılı ve mutlu bir dönem olsun. Yarın  oğlumun ilk gününü de paylaşırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir