Ohh Keyfime Diyecek Yok

Kızımın  sahile yazdığı yazı: “Ohh Keyfime Diyecek Yok” . Çocukların keyfi yerinde olunca bizim keyfimize de değmeyin, güzeldi Kıbrıs tatilimiz. Kıbrıs’a ilk seyahatimizde bir daha gelmek, gezmek lazım demiştik, bu yıl yeniden kısmet oldu.  2011 Girne tatili ve  Girne gezimizi bu ve burada  anlatmıştım. 1 hafta  deniz ve kum keyfi yaptık ailecek. Ayrıca yaklaşık 6 aydır eşimin şehir dışı görevi nedeniyle  haftasonları bir araya gelebiliyoruz ,  ailecek geçirdiğimiz tatil paha biçilmez anlayacağınız. 🙂

Öncelikle tatil için Kıbrıs’ı  düşünenler için otelimizi birazcık anlatayım.  Merit Crystal Cove da kaldık yine. Antalya da ki  Rus turistlerden uzak sakin bir tatil istiyorsanız ideal 🙂 Çocuklu ailelerde vardı fakat  geneli orta yaş ve üzeri.  Çocuklar için gece açık olan kids club var ( casinoculardan dolayı) , bu sayede akşam yemeği sonrası kahve keyfi yapabildik eşimle. O’nun dışında animasyon  vs. yok,  akşam yemeğinde canlı müzik var. Bir de son gecemizde lübnanlı sanatçılar  vardı, müthiş bir sahne  kuruldu, yemek organizasyonu yapıldı fakat pek ilgimizi çeken bir müzik değildi:(  Arap turistler ve ingilizler çoğunlukta.  Tam anlamıyla sakin bir tatil. Ve sahil dahil heryerde wireless:)  Otellerin artık teknolojiye ayak uydurmaları lazım, sadece lobide wireless olmamalı.

Kıbrıs’ın önemli tarihi yerlerini gezmek için  tura katıldık. 1 gün yetmiyor Kıbrıs’ı gezmeye tabi, bir de turda  süreler kısıtlı oluyor 🙁 Tur rehbeimiz çok iyiydi  gezdiğimiz yerler dışında bize Kıbrıs hakkında sürekli bilgiler verdi.

İlk durağımız Boğaz Şehitliği idi. 20 Temmuz – 16 Ağustos 1974 tarihleri arasında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit olan subay, astsubay, erbaş ve erler ile Mücahitler, Karaoğlanoğlu ve Boğaz Şehitliği’nde yatmaktadır.

 

“Vatan eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır”

Bu sözü iliklerine kadar hissediyorsun gezerken, daha önce hiç şehitlik gezmemiştim.  Boğaz Şehitliği,  Çanakkale şehitliğinden sonra en büyük şehitliğimizmiş.  Ruhları şad olsun minnettarız onlara.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.