Öğretmenler Gününe Özel Fidanlar

Gelecek cumartesi Öğretmenler Günü’nü kutlayacağız.    Ben ilkokuldan itibaren öğretmenlerim açısından çok şanslıydım, hep iyi sevdiğim öğretmenlerim oldu, onlara minnettarım.   Kızım da öğretmenini çok seviyor ,   öğretmeninin öğütlerini dinliyor, özel ve önemli olaylarını hemen öğretmeni ile paylaşıyor. Hatta Öğretmenler günü için yapmayı planladığımız origami çiçekleri bile  cuma günü kendini tutamayıp paylaşmış. Akşam “Anne başka bir hediye bulmalıyım” diye geldi, sürprizi bozduğuna üzülerek 🙁

İrem’in  kendi eliyle yapacağı  hediyeyi  düşünüyoruz ama bu arada veli arkadaşlarımla  birlikte bizim de çok çok sevdiğimiz öğretmenimiz için Tema Vakfı’nın Öğretmenler gününe özel  fidan bağış kampanyasına rastladık.

Ben şahsen çok maddi değeri olan hediyelerin verilmesini doğru bulmuyorum.  Bu yüzden bu hediye  çok uygun. Öğretmenimiz için yapılan fidan  bağışı karşılığında bir sertifika hazırlanacak.  Ayrıca  manevi değeri bir yana yapılan bağışlarla toprağımızda korunmuş olacak. Tıpkı bizim minik yavrularımız  gibi büyüyecek bugün ekilecek fidanlar.

Öğretmenler günü Fidan kampanyasına katılmayı düşünenleri için detayları Tema Vakfı’nın resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

Tema öğretmenler gunu

 

Daha önce Öğretmenlerimiz için yaptığımız kağıt çiçeklere buradan göz atabilirsiniz.

Ayrıca bu linkte de kağıt kek kalıpları ve pipetlerle yaptığımız çiçeklere ulaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir