Öğretmenler Günü Faaliyetimiz

Sevgili Öğretmenlerimiz, 24 kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

İlk 24 Kasım yazımızda paylaştığımız,  Başöğretmenimize dair anıda olduğu gibi, çocuklarımızın Yarının Kahramanları olacağını unutmadan şekillendirelim onları.  Sevgiyle yoğuralım ki Eflatun’un sözünde bahsedilen sihirli barış değneği olsun her bir çocuğumuz.

İrem, haftasonu Pınar Öğretmeni için kendisi bir şeyler yapmak istedi. Önce geçen yıl sergide çektiğimiz fotoğrafı çerçeve yaparak başladı. Aslında ben çerçeveyi yaparken birlikteydim ve  kafamdaki çerçeveyi yapmak için yönlendirmeye çalıştım ama “ben kendim yapacağım” deyince  rahat bıraktım. Rengine, şekline kendisi karar verdi.  Oluklu kartonu fotoğraf boyutunda kesip ortalamasına yardım ettim birazcık. Fotoğrafı yapıştırıp, parmak boyası ile noktalar yaptı.

Çerçeveyi cuma akşam yapmıştı, hızını alamadı pazar günü, ‘öğretmenime faaliyet yapacam’ diye yine uğraştı, bitmiş hallerini gördüm ben de. Kare bir güneş (neden acaba?),  3 kat yapmış arasını pofuduk olsun diye kağıt havlu ile doldurmuş ve kırmızı saçlı gülen kız…

Birde anlatmadan geçmeyim haftasonu, özel günlerde temalar/ hediyeler ekleyen, Facebook -Petsociety oyununa girerken ” bakalım öğretmenler günü için yeni hediyeler hazırlamışlar mı?” diye sorunca çok hoşuma gitti, güldüm. “Elin adamı  bizim Öğretmenler günümüzü bilir mi?” demedim. Öğretmenler gününün tarihçesi için buraya lütfen.

Bugün bir buket çiçeği ve hediye paketi yaptığı faaliyetleri ile gitti okula.

Değerli öğretmenlerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz.

1 thought on “Öğretmenler Günü Faaliyetimiz

  1. Ne güzel hazırlamışlar… tarihçesini bilmiyorum bende,okumaya gidiyorum şimdi …,
    Tüm öğretmenlerin bu özel günü kutlu olsun…

    Sevgiler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir