NUR HN.IN CAM TABAĞI

Nur Sever Hn, bizi  takip eden bir el sanatları öğretmeni. Konya Selçuk Üniveristesi Mesleki eğitim Fakültesini bitirdikdikten sonra atamaları beklerken özel bir okulda resim-iş, iş eğitimi dersleriyle mesleğe  başlamış.  Çankırı’da MEB’e bağlı özel eğitim ve iş kolunda devam ettikten sonra su an eşinin doğu görevi sebebi ile 1 yıldır Erzurum’da bulunmakta. Yaptığı cam tabak dekopaj çalışmasını bizimle paylaştı ve biz de sizlerle paylaşmak istedik.

Nur Hn.a bizimle paylaştığı cam tabağı için çok teşekkür ediyor ve yapılışını kendi sözleriyle aktarıyoruz.

Cam objemizi yıkayıp kuruluyoruz. Daha sonra dekupaj kağıtlarımızdan tabağımıza uygun olanını kesip yapıştırmaya uygun hale getiriyoruz. Dekupaj tutkalımızdan biraz alıp cam tabağımızın desen gelecek yerine sürüyoruz.Daha sonra dekupaj kağıdımızı yerleştirip üstünden tutkal ve fırça yardımı ile hiç hava boşluğu kalmayacak şekilde yapıştırıyoruz. Tutkalımızın tamemen kuruduğuna emin olduktan sonra dore yaldız ahşap boyasıyla tabağın tüm yüzeyini boyuyoruz. Boyasıda kuruduktan sonra mat sprey vernikle vernikleyip işlemi bitiriyoruz. Başta söylemeyi unuttum tabiî ki tüm bu işlemleri tabagın alt tarafından uyguluyoruz ki, resmimiz ve boyamız ön yüzünden görünsün iyi günlerde güle güle kullanın?

7 thoughts on “NUR HN.IN CAM TABAĞI

 1. Ahşap,seramik çalışmaları yapmıştım ama camıda merak ediyordum.Mutlaka denemek istiyorum ama hayat çelişkilerden ibaret hep ertelemedeyim.Küçük kızım biraz daha büyüsün falam mazeretlerine sığınıyorum şimdilik ama fırsat bulduğum anda da duramam zaten, mutlaka bu tür şeylerle uğraşacağım.Nur hanımın emeğine sağlık.Bu ara da tekrar iyi bayramlar size de özlemciğim ve fulyacığım.


  Senin de bayramın kutlu olsun Mehtap.
  Cam tabak çok şık olmuş, erteleme dene, terapi olur.

 2. arkadaslar beğendiğinize çok sevindim..çok teşekkür ederimm.,daha bir çok ürün paylaşmak istiyorum,hepsini sırayla vereceğim..


  Paylaşımınız için teşekkürler Nur Hanım

 3. gerçektende güzel olmuş ellerine sağlık Nur hanımın iyi günlerde kullansın…boyalarla herhagi ham objeye harikalar yaratıyorsunuz ve çok zevkli…sevgiler

  — Nur hn. adına teşekkür ediyoruz.

 4. teşekkür eden tüm arkadaşlara;saolun çok güzel düşünceler bunlar..biraz hayal,biraz beceri işte sonuç 🙂 işlerimin yoğunluğu sebebi ile sık sık giremiyoeum internete o yüzden teşekkürlerim gecikiyor kusura bakmayın..geçte olsa mutlaka girmeye çalışıyorum..tekrar tekrar teşekkürler beğendiğinize inanılmaz sevindim. yeni projelerle görüşmek üzere hoşcakalın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir