Nilüferlerle Yaza Veda

Güneşli bir sonbahar günüydü dün. Güneş  değdiği zaman ısıtsa da esintisi ve  dökülen yapraklarıyla sonbahar kendini hissettiriyor artık. Yaza vedayı  kızımın yazın yaptığı ada ve  ada büyüklüğünde nilüferlerle yaptık.  Sitenin artık boşalan havuzunda fotoğrafladık  bu faaliyeti. Ada sadece  palmiye ve şezlongtan oluşuyor.  Etrafında nilüfer çiçekleri, nilüferlerin üzerinde kurbağa ve başka çiçekler.. Gerçek hayatta harika bir manzara olurdu eminim.

Kullanılan malzeme de yapılış detayları ise şöyle;

Kağıt/plastik tabaklar, akrilik boya,  değişik renkli kartonlar, sünger kağıt, tüylü çubuklar, maskeleme bantı

Ada için; iki adet plastik tabağı iç kısımları birbirine bakacak şekilde maskeleme bantı ile birleştirilir. Şezlong için sünger kağıt, palmiye için karton ve tüylü çubuklar kullanılır. Kenarlar akrilik boya ile boyanır.

Nilüferler için plastik tabağın köşesinde minik bir üçgen açılır.  Akrilik boya ile boyanır. Üzerine karton ve kağıtlar kullanırak yapılan kurbağa ve çiçekler yerleştirilir. Ayrıca kurbağaların kedi merdiveni ayaklarına da dikkat,  kedi merdivenleri sayesinde 3 boyutlu kurbağalarımız. Kedi merdiveni kullanarak bir de aslan faaliyeti yapmıştık, buraya lütfen.

Mutlu pazarlar olsun herkese.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

    Blogger 📝 

    Kategoriler

    Copyright @ cocuklacocuk.com