NALAN ABLADAN TEZHİPLİ KİTAP AYRACI

Nalanın Evi , uzun zamandır takip edip sevdiğimiz bloglardan. Kendisi blog camiasının Nalan Ablası.

Bir çoğumuzun adını ilk kez duyduğu Geleneksel Türk Süsleme sanatlarından Kaat’ı sanatını biz ondan öğrendik. Kağıtla yapılan bu sanat , kağıt oymacılığı olarak da biliniyor. Sabır, titizlik, emek ve bol miktarda hüner isteyen Kaat’ı sanatı ile ilgili bilgilere Nalan Ablamızın bu yazısından ulaşabilirsiniz.

Nalan Ablamız bizim kitap ayraçları na ilgimizi görünce, kendi değerli tezhipli ayraç çalışmalarından gönderdi bize. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, tekrar. Notunda da Yazdığın gibi güzel şeyler okurken hep aramızda olacaksın.

Ayrıca Nalan Ablamız anneanne olmak için gün sayıyor ve doğacak torunu ne kadar şanşlı bir bilseniz. Blogunu ziyaret ettiğinizde göreceğiniz sevimli el emeği oyuncaklar yaparak bekleniyor anneannesi tarafından.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. süper olmus,ellerinize saglik, elleriniz dert görmesin insallah!

  2. ben geldim…
    sizi ihmal ettiğimi düşünmemişsinizdir umarım.geldim.bol bol gezdim.bu kitap ayraçlarını çok beğendim.şimdi gezmeye devam ediyorum.

  3. bizim evin her tarafından kitap ayracı fışkırır. Hatta Gamze, materyal dersi için bizim resimlerimizden oluşan bir ayraç bile yapmıştı. Ama bunlar birer sanat eseri. Yapanı kutlarım siz de güle güle kullanın.
    not. Gamze ve Nazlı benim kızlarım. Zuz da kardeşim. Nazlı meslekte üçüncü yılını dolduran bir öğretmen, Gamze ise İst. Üniv.de üçüncü sınıf öğrencisi. İlginiz için teşekkür ederim.

  4. biraz daha örnek verseniz ve nassıl yapıldığını ayrıntılı anlatırsanız tam süper olacak

  5. güzel yazınızla beni mutlu ettiniz .Yaptıklarının beğenilmesi insana şevk ve yaşama sevinci katıyor.Siz de yaptıklarınızı sunarken ki zerafetinizle ,başkalarınınkileri de sergiliyorsunuz.Ben de size teşekkür ederim.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com