NAKIŞ SÜSLEMELİ YASTIK

Malum yaz tatili bu sene çok uzun oldu; sayılı gün çabuk biter derler ama  iki oğlumla  3.5 ay tatilin 3 ayını nasıl geçirdim bir ben bilirim bir Allah:)Kadir Mert bu sene 1. sınıfa başlayacağı için okulunun birkaç gün erken; yani 14 Eylül’de açılacağı söyleniyor. Dolayısıyla şafak on dört bende.

Tatille birlikte yazın da sonuna geldiğimiz için bağ evimizde kaldığımız günler de sayılı artık. Yavaş yavaş şehir evine  dönme hazırlıkları yapmaya başladım. Hem eve dönüş hem de bir kaç ay içinde taşınacağım için, eve her gittiğimde ufak tefek toparlanmaya çaışıyorum.  Bu toparlanmalar sırasında da neler bulıuyorum neler.

Bu yastığı annem nakışa ilk başladığı zamanlarda yapıp hediye etmişti Oğuz Kaan’a. O zamanlar Oğuz Kaan yaklaşık 2 yaşındaydı, kadir mert ise 6 aylık. Annem yastığın üzerine çeşitli işlemeler yapmış, hepsini torununun sevdiği ilgilendiği şeylerden seçmiş örneğin kaplumbağa, “sarı kırmızı” topla oynayan bir kurbağa, araba, kuş, balık ve kelebek motiflerini renk renk işlemiş. Yastığın kumaşını şantuktan seçmiş, etrafını da sarı iple örerek rengarenk boncuklarla süslemiş.

Bu yastığı çok severdi Oğuz Kaan, gel gör ki  Kadir Mert’in de tam diş çıkarma dönemiydi, fotoğraftan da görüleceği gibi bir kaç boncuk eksik yastıktan, boncuklarla diş kaşımaya başlayınca oğlum,yutabileceğinden endişelenip yastığı kaldırmıştım göz önünden. İşte evde toparlanırken bulduğum ve görünce çok sevindiğim eşyalardan biri bu yastık. Nakışla ilgilenenler için bir fikir olabileceğini düşündüm. Diğer bulduklarım da anneanne yapımı oyuncaklar, onları da yazayım yakın zamanda.

11 thoughts on “NAKIŞ SÜSLEMELİ YASTIK

 1. Çok şeker bir yastıkmış,annenizin ellerine sağlık!kenarlardaki boncuklarda desenle çok uyumlu.

  Sibel, çok teşekkürler

 2. becerikli anneanneler nede iyi olur değilmi:)
  eskiden el emeği oyuncaklar daha çok bulunurdu evlerimizde, sanırım
  alma gücü daha zordu ve Türkiye’ye dışardan gelirdi oyuncaklar ve sanayisi
  gelişmemişti, şimdi aradığınz oyuncakların dışında hayal gücüne dayalı ne çeşit oyuncaklar çıkıyor,sevgiler taşınmanıza da kolay gelsin…

  çok teşekkürler, bizler de küçükken hep o tarz oyuncaklarla oynardık, çok da kıymetliydi değil mi bizler için

 3. ne güzel hem kendisi hem de hatırası

  Öyle GeCecim deği mi, çok teşekkürler:))

 4. Okul alışverişi ve telaşı bizi bile sardı 🙂 hepimize kolay gelsin…

  yastık çok şık,ellerine sağlık…

  Çok tatlı telaşlar değil mi..kolay gelsin:)

 5. çok güzel olmuş,nasışlar müthiş.El emeği çok güzel ve çok değerli çok.

  çok değerli gerçekten çok teşekkürler

 6. ay pek cici birşey bu 🙂
  Emeklere sağlık..

  Çok teşekkürler

 7. Anam çok eğlenceli olmuş kızlar

  Sağol canımm:)

 8. ahh bu anneanneler…onlar olmasa ne yaparız? çok sevimli bi yastıkmış. ama boncuk yutma tehlikesi çok fena. bişeyleri ortadan kaldırıp sonra unutuyoruz. bi zaman sonra ortaya çıkınca da ne güzel oluyo di mi?

  Öyle Gülcan’cım, Allah başımızdan eksik etmesin

 9. ellerınıze saglık cok cıcı olmus
  bu arada 2-3 gundur sayfanıza bır turlu yorum bırakamıyordum ama sanırım benım pc den kaynaklanıyormus cok sukur cozuldu bu problem 🙂

  duzeldiğine sevindim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir