Mostar – Köprüden Atlayış

Mostar; Gündüz Vassaf ın  Mostari- Bir Köprü Bekçisinin Günlüğü kitabında okuduklarımla bile içine çekmişti beni güzelliği.  Gündüz Vassaf, hergün köprüye gelişini , köprü etrafında olanları, kişileri, o gün hissettiklerini anlatmıştı kitapta. Huzuru sakinliği hissediyordunuz.
Mostar’ı ziyaret ettiğimizde de hissettik huzuru sakinliği üstelik kalabalığa rağmen (biz ağustos ayında gittiğimizde çok kalabalıktı) Mostar’ın büyülü bir güzelliği var saatlerce durup seyretmek isteği duyuyorsun bu güzelliği. Neretva Nehrine ayağınızı daldırdığınızda soğuk suyun enerjisini hissediyorsunuz.

Mostar fotoğraflarını  diğer yazıya bırakıyorum, önce sizinle Mostar köprüsünden atlayışı paylaşmak istiyorum. 27 mt.lik köprüden atlaıyıp nehre varana kadar hızın yaklaşık 85km/saate ulaşıyor, ciddi tehlikeleri olan bir spor.  Köprü üzerinde   dalmak için önce para toplayıp yeterli seyirciye ulaştığında dalış yapan sporcular var:) Bizim ziyaretimizden 1 hafta sonra ise Redbull tarafından düzenlenen “Red Bull Cliff Diving 2015 Mostar” yarışları vardı.

Aşağıdaki atlayışı yakalayabildiğimize çok sevindik,  müthiş bir adrenalin atlayanları tebrik ediyorum 🙂


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir