Model Uçak Gösterisi

Geçtiğimiz cumartesi sabahı eşim ve çocuklarımızla birlikte izlemekten çok keyif aldığımız bir etkinliğe katıldık. Kayseri Talas’ta açılan Model Uçak Pisti’nde yapılan maket uçakların gösterisiydi katıldığımız. Sabah 10 itibariyle başlayan gösteriye tam bir saat rötarlı gidebildik. Aman dedim, iyi ki erken gitmemişiz çünkü sırayla tüm yetkililerin ve ilgililerin yaptığı  konuşmalar ne yazık ki henüz bitmemişti. Neyseki konuşmaların en azından sonuna denk gelmişiz de çok sıkılmadık bu aşamada. Yerlerimizi aldık, birazdan gösteri başladı. Model uçaklar sırasıyla pistte hızlanarak havalandılar. Gökyüzünde yaptıkları akrobatik hareketler, sortiler, yükselişleri çok etkileyiciydi.  

Hava, fotoğraflardan da anlaşılabileceği bir kapadı bir açtı biz gösteriyi izlerken.Gösterileri bitince model uçakların hepsi piste indiler. Biz de kalktık o sırada. Arabaya dogru giderken arkama bir baktım ki bir yamaç paraşütcüsü iniyor piste bu kez.

Fotografta görülen dağ Erciyes Dağı’nın yanındaki Alidağı. Alidağı, ismini nerden almış bilmiyorum ama duyduğuma göre Ally Macbeal ismini bu dağdan almış:)

Alidağı’nda sürekli yamaç paraşütü yapılır, evimiz de dağa yakın olduğu için gökyüzünde yamaç paraşütle salınanlar hiç eksik olmaz bizim buralarda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir