Minişler En Sevdiğim Minişler

Bir kaç yıldır kızımın en sevdiği oyuncaklar, Minişler’den epey bir koleksiyonumuz oluştu. Çoğunu aldık, bazılarını hediye soran yakınlarımıza sipariş etti. Hala da devam ediyoruz, bitecek gibi değil ki sürekli sevimli minicik hayvanlar ekleniyor seriye. Bizim kız  ne zaman bıkıp bırakacak bilmiyoruz.   Bugün biraz Minişler, Littlest Pet Shop’da kurduğu ve birlikte oynadığımız oyunlardan bahsetmek istedim.

Miniş oyuncaklarını legolar, tahta bloglar, yine  minik  başka  oyuncaklarla zenginleştirip kuruyoruz şehrimizi. Bazen saatlerce  sürebiliyor şehrin kurulması, öyle olunca da bir kaç gün hiç bozulmasın istiyor.  Kerem faktöründen dolayı,  toplamak zorunda olmaya da kızıyor doğal olarak.

Şehri kurarken kafasında bir senaryo oluyor zaten sonra bana anlatıyor kafasındakileri başlıyoruz konuşturmaya.  O’nun kafasındakilerin dışında bir şey söylediğimde düzeltiyor fısıldayarak “şşt anne, öyle değil, …. diyecekti!” diye. Oyun O’nun değil mi ben figuran anne ne derse yapıyorum 🙂

Bu fotoğraftaki meşhur Joe’muz, Neşeli Dalgalar filmi oyuncaklarından. Tüm oyunlarımızda başrol O’nundur, O aslında tavuk Joe olsada bizim kızın erkek oyuncak sevmesinden dolayı horozdur 🙂 Joe yu kimse üzemez, keyfine kimse karışamaz.

Minişler kız çocuklarının ilgisini daha çok çekiyorlar.  Var mı aramızda Miniş hayranı  çocuk anneleri,  Onlar nasıl oyunuyorlar?

Oyun arkadaşlarımız Minişler ve diğer hayvancıklarımız için bir ev de biz yaptık birlikte, yarını bekleyin.

19 thoughts on “Minişler En Sevdiğim Minişler

 1. Çok güzelmiş bu minik şeyler. Bende Eylül’e polly alıyor. İki pollyimiz oldu şimdilik. Saçlarını tarıyor, banyosunu yaptırıyor. benimde çok hoşuma gidiyor bu minik oyuncaklar. Mİnişlere bir bakayım, bulursam alayım, oynaması çok zevkli oluyor.

 2. Öncelikle sitenin yeni halini çok beğendim,diğeri çok karışık geliyordu bana;)) böyle çok daha sade ve şık oluş.. darısı başıma;)
  Minişler kızların favorisi,duyuyorum bende.. oyun alanı harika …

 3. Bahar, Polly ler de şirinler, biz de var bir tane 🙂

  Pelin’cim, aslında mevcut görüntü kaza eseri oldu. Yenisi ile uğraşıyoruz, onun için de yorumlarını bekleriz, karışık olmasını hiç istemiyoruz. Erkek annesi olarak uzak kalıyorsunuz bu minişlere 🙂

 4. Bizde de miniş sevgisi vardı ama Çilek Kız herşeyi sildi süpürdü.Daha bu gün minicik çilk kız aldık. saatlerce oynar onlarla, beni kattığında aynen sizde olduğu gibi şimdi şunu söyle sonra bunu söyle diye yönetir..

 5. Zehra, Derin’in çilek kız sevdasını yaptığın doğumgününden hatırlıyorum. Çilek kız da çok şirin ve maalesef, kitabı boyası oyuncağı ile müthiş bir pazar 🙁

 6. bendede var miniş 13 adet oldu herkes çok bebek işi dio ama bence hiç diğil

 7. Beyza, minişlerle oynayan çocuğumuz 6 yaşında. 6 yaşında da 10 yaşında da olsa minişlerin hayal gücünü geliştiren, hikayeler kurduran bir oyun olduğunu düşünüyoruz. Türkçe için sağol:)

 8. evet ama bazı insanlar bunu büşünemiyor ne yazıkki yakıştıramadıklarına hep bu bebek işi diyorlar

 9. evet doğru bebek işi diyebiliyor bazı büyükler çocuğum olana kadar ben de böyle düşünürdüm ama şimdi kızımla beraber ben de oynadığım için sizi anlayabiliyorum beyzacığım aslında hiç uzmanlık alanım değildir miniş ponny veya başka oyuncak serileri ama biz şimdi kızımın sayesinde oyuncak serisi tutkunu oynuyoruz

 10. onun da bebek evi var bir de faremiz var adı petsi yani illa bozulmasın bir eşyası yerinden kımıldasın burnumuzdan getirir her hafta petsinin evini siler süpürürüz biz onun evini ayakkabı kutusundan yaptık resmini eklemeyi çok isterim

 11. Melisa merhaba , biz resmi miniş sitesi değiliz. Sanırım Minişlerin kendi sitesinde sorularına yanıt bulabilirsin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir