MİNİK OYUNCAKLAR, KOCAMAN MUTLULUKLAR

Zamane çocukları oyuncak çeşitliliği açısından çok şanslılar, oyuncakçılar harıl harıl onlar için çalışıyorlar. Tabi bu biraz iyi, biraz da kötü bir durum. Kötü bir durum çünkü anne -baba olarak olayı abartırsak; belki ilerde hayatlarının her alanınında etkili olacak doyumsuzluk başlıyor. İyi çünkü çocuklar herşeyi oyunla öğreniyorlar. Çocuklarımız, kendi yaptığımız oyuncaklarla veya küçük basit şeylerle oynadıklarında daha fazla mutlu oluyoruz.  Basit şeyler derken de  hani bazen şişe kapakları, kurdela,  plastik bir kutu çocuğunuzun en değerli varlığı olur, her oyunda bir şekilde vardır ya, işte onlar.

Fulya’cığımın  son Kayseri ziyaretimizde dikip,  hediye ettiği bu yatak ve yastık da    vazgeçilmez oyuncaklarımız arasına girdi. Kimi zaman bebeklerimizi, kimi zaman hayvanlarımızı dinlendiriyoruz üzerinde.  Üstlerine de minik dokuma tezgahıyla yaptığımız battaniyeyi örtünce nasıl keyifle uyuyorlar , imreniyoruz gerçekten.

Özellikle dikiş makinası olanlar; önümüzdeki  yeni yıl  için, kız çocuklarını mutlu edecek bu hediye alternatifini değerlendirin deriz.

Malzemelerimiz; beğendiğiniz bir kumaş,  şerit elyaf ve normal elyaf .

Yatak içinde şerit elyaf bulunmakta. Normal elyaf da  kullanılabilir  ama bu hali çok daha iyi. Yastığın içinde de normal elyaf var.  Ayrıca yatağımız, alt fotoğrafta görüldüğü üzere çift taraflı, istediğimiz zaman çizgili tarafını istediğimizde çiçekli kısmı kullanıyoruz.

17 thoughts on “MİNİK OYUNCAKLAR, KOCAMAN MUTLULUKLAR

 1. bizde de oyuncak bolluğu hakim. bi de en sinir olduğum şey yeni oyuncaktan hemencik bıkıvermesi. ama çözümü buldum bıktığı oyuncağı ortadan kaldırıyorum şöyle en az 1 hafta falan. sürenin sonunda ortaya çıkardığımda yeni alınmış gibi hemen alıp oynuyo :))
  artık elimden geldiğince az oyuncak alıyorum. ne kadar çok oyuncak çeşidi var artık. şanslılar mı yoksa şanssızlar mı bu konuda kestiremiyorum doğrusu…

  Hem şanslı hem şanssızlar aslında. Oyuncakları kutulayıp bir süre ortalıktan kaldırıp sonra yeniden çıkarmak iyi oluyor gerçekten, yeniden bulduklarında çok seviniyorlar

 2. bizde dikiş kabiliyeti olmadığından bebeklik battaniye ve yastıkları kızımın oyuncak sepetinde yerlerini aldı….

  — Öyle deme Fulya’cım, onlarla da gayet güzel oynuyordur.

 3. kızım 15 yaşında ve ona küçüklüğünde hep hazır oyuncaklar alırdım şimdi düşündüğümde pişmanlık duyuyorum..keşke şimdiki kadar bilinçli olsaydım ve onunla beraber oturup oyuncaklarını beraberce kendimiz yapsaydık diyorum..hem el becerisi ve hayal dünyası gelişirdi hem de kendi emeği olduğu için değerini bilirdi…hazır oyuncaklarla 1 en çok 2 gün oynayıp kenara atardı.. ben onlara boşu boşuna verdiğim onca paraya acıyorum çünkü o zamanlarda şimdiki çeşitlilik ve ucuzluk yoktu…aldığımız oyuncağa değerinin kat kat fazlasını öderdik.

  Eylül bahçesi, her şey bir tecrübe hayatımızda, üzülme bizce geçmişe. 15 yaşında kızınla ne güzel hobiler yapabilirsin düşünsene

 4. Sadece çocuklar mı sizler de yaparken mutlu olmuşsunuz belli. Ne kadar da sevimli olmuş yüreğinize sağlık kızlar.

  — Oyuncaklarıyla birlikte oynuyoruz, şekercim.

 5. çok şeker bir şey bu ya. Ben çiçekli yatağı tercih ettim. Sevgiler size

  — İki tarafı da çok hoş, Lale Abla. böyle cıvıl cıvıl kumaşlara bayılıyoruz

 6. çocukken bebeklerime diktiğim kıyafetler yastıklar, yorganlar geldi aklıma.. Bütün bir günümü onların başında geçirirdim. Eeee boşuna anasınıfı öğretmeni olmadım ben hala her istediğim an oyuncaklarla oynayabiliyorum 🙂
  Çok güzel olmuş ellerinize sağlık..

  — Biz de çocuklarla oynuyoruz Nur’cum. Oyun yaşımız hiç bitmesin.

 7. anneciimde dikmişti bana küçükken aynılarından, tahta beşiğim vardı bolu’dan almışlardı, onun içine. nasıl mutlu olmuştum o minik yorgan yastık ve örtüsüyle. bence de çocuklar annelerinin yaptığı oyuncaklardan daha çok hoşlanıyorlar…ellerinize sağlık…

  — El yapımı oyuncaklar gibisi yok, hele bizim dönemimizde oyuncaklar az olduğundan daha da kıymetli idi

 8. Çok hoş olmuş, fulyanın ellerine sağlık.
  Aramızda kalsın ben bazen oyuncaklarımı çıkartıp oynuyorum :)))


  Fulya’cım çok güzel düşünmüş.

 9. Bununla ben bile oynarim!Superler!!Elinize saglik!

  –Haklısın Nalan’cım, çocuklarla oyun adı altında oynuyoruz biz.

 10. Çocuklar kendilerine alınan hazır oyuncaklardan çabuk sıkılıyorlar.Ama birlikte yapılan veya emek verilerek yapılan oyuncaklar onlarında çok hoşuna gidiyor.Benim annem de çok becerikli bir bayandır.Kızım bazen anneannesine yaptırır.bazende bana anne şunu dikelim.şunu örelim der.Kısaca ve öz olarak emek güzel ve çocuklarımızında bu daha çok hoşuna gidiyor.Sizinde emeğinize,ellerinize sağlık.sevgiler.

  Yapılışını görmek, yapılırken şursaı da şöyle olsun , rengi bu olsun demek, kısaca kararlara ortak olmayı seviyorlar. Teşekkür ederiz.

 11. Sizin çocuklarınız gerçekten şanslı. Çocuğumla doğru düzgün zaman geçirmek isterdim ben de. Oyuncaklar harika olmuş. El emeğiyle yaptıklarını eminim daha çok sahipleniyorlardır. Sevgiler.

  Rüzgar’cım, hiç öyle düşünme , senin çalışma temponda doğal böyle hissetmen ama her durumda artı ve eksiler var.

 12. Asıl oyuncaklar onlar sanırım, insan kaç yaşında olursa olsun oynamak istiyor. Şimdiki oyuncaklarla oynamanın süresi daha az sanırım. Sıcacık sevgiler

  — Evet kendi uyduruk oyuncakları ve birlikte yaptıklarımız daha kıymetli, bu da bizi mutlu ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir