Minik Cheesecake’ler

Tek porsiyonluk minik ikramları yapmaya devam…Yuvarlak metal kalıplarımı ilk kez Porsiyonluk tiramisularda kullandıktan sonra bu kez de cheesecake yapmayı denedim. Herhangi bir aksilik ihtimaline karşılık bu seferlik  Dr. Oetker’in hazır cheesecake ini kullanmayı tercih ettim. On adet yuvarlak kalıp için bir paket hazır cheesecake yeterli geldi. Taban için hamur yoğurduktan sonra minik parçalar koparıp elimde düzledikten sonra, yağlı kağıda dizdiğim kalıpların içlerine yerleştirdim, kenarlarını da az hamurla yükselttim. Pişerken fazla kabarmasını önlemek için çatalla deldim. Porsiyonlar minik olduğu için üzerinde yazdığı süreden daha kısa zamanda piştiği için sürekli kontrol ettim. Kremayı da tarife göre hazırlayıp kalıpların içlerini doldurdum, ve pişirdim. Üzerini ahududu ve paketin içinden çıkan sosla süsledim.

11 thoughts on “Minik Cheesecake’ler

  1. Böyle olunca kalanda olmaz ziyan olmaz elinize sağlık

  2. tam benlik bişey olmuş bu.. çilek, ahududu, böğürtlen ya da karadutlu olan herşeye takılmış durumdayım bu ara.. eline sağlık..

  3. Nefisss olmuş çok belli. Bende limonlu ve vişneli Cheescake’e bayılırım ama dışarda yemeyi tercih ediyorum genelde 🙂 DR Outker’i denemek lazım aslında.. Ama bence böyle küçük porsiyon oluşu daha da sevimli yapmış onu :p Eline sağlık…

  4. site tesadüfen gözüme çarptı gecenin bu saatinde keşke olsada yesek böyle muhteşem bir tatlı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir