MİNİK AHŞAP SANDALYEMİZ

ahşap sandalye

Bolu yolundan satın aldığımız minik ahşap hamur açma tahtası ve sandalyeyi kızımız bir süredir severek kullanıyordu. Ham ahşap halleriyle de gayet şirindiler aslında. Fakat zaman içerisinde hamur tahtası, boyama tahtası olarak kullanıldığından, üzeri hep boya olmuştu. Ben kendime sehpa boyamaya niyetlenmişken O da sandalye ve minik masasını boyamak istedi.

Odasının renklerine uygun boyalar aldık önce. Polisan Gülen Boya Natura kullandım ilk kez. Beyaz renklendiricisi ile diğer renkleri açarak kullanılabiliyor , hem de çok ekonomik.

Sandalyenin ve tahtanın tamamını iyice zımparaladıktan sonra , odasındaki su yeşilini hedefleyerek yaptığımız beyaz ve yeşil karışımı ile tamamını boyadık.

ahşap sandalye

Sandalyenin şeritleri için yeşil kalacak kısımları bantlayarak kapattıktan sonra diğer kısımlara sarı , pembe ve mor uyguladık.

Sandalyemizin bitmiş hali aşağıdaki gibi, ahşap masamızın son hali ise yarın.
ahsapsandalye

8 thoughts on “MİNİK AHŞAP SANDALYEMİZ

  1. Çok güzel olmuş,evde ne varsa boyatmak için size getirmek lazım 🙂

  2. Çok güzel olmuş, özellikle de renkleri. Ben de bayılırım boyamaya. Sevgiler 🙂

  3. ayyy çok şeker olmuşlar; oldum olası boyalı ahşapları severim. Çok güzel olmuş. Sevgilerrrr

  4. yine çok güzel olmuş.ellerinize sağlık.hamur açma tahtasını boyama masası olarak kullanmak çok güzel bir fikirmiş.ben de deneyeceğim…

  5. çok güzel olmuşlar, bizim evde de boyanmak isteyen bişeyler var ama , cesaret edemedim şimdiye kadar, fikir oldu benim için, ellerinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir