MERAKLI MİNİK- MÜZİK

Meraklı Minik Dergisinin bu ay ki konusu “Müzik Her Yerde”. Müziğin doğada her ortamda oluşabileceğinden tutun, müzik aletlerinin özelliklerine kadar yine tüm sayılar gibi çok özenli ve güzel   olarak  hazırlanmış.

Bu yıl  bir hevesle okulda düzenlenen piyano kursuna  başlayan kızım için, dergide kuyruklu piyanoya özel bir sayfa ayrılıp tanıtılması çok hoş oldu.  Saatlerini iple çektiğimiz kursta henüz 2 saati doldurduk ve “do” notasını öğrendik.

Tubitak Yayınlarından olan Meraklı Minik, okuyucu katılımı için; 2 ay öncesinden konu  belirleyip, o  belirtilen konu hakkında fotoğraf gönderilmesini istiyor. Daha önceden yayınlanan  böyle bir yazıya istinaden, artık malzemelerden yaptığımız marakaslı  fotoğrafımızı göndermiştik.  Belki çok geç gönderdiğimizden  derginin içinde yer alamamışız, dergiyi  ilk açtığımızda üzüldük fakat diğer fotoların sitede olduğunu öğrenince yeniden sevindik. Böyle faaliyetlerde çocuklar da hemen beklentiye giriyor, onlardan habersiz süpriz yapmak daha doğru belki de. Bir daha ki sefere “dergide yayınlansın fotoğrafımız” diye  sitem edildi hemen, Meraklı Minik yönetimine duyurulur. Meraklı Minik’in web sitesinde  kendisini görünce   mutlu oldu  hanımefendi.

Meraklı Minik okul öncesi  çocuklar için harika bir dergi, Sevgili Bengi’nin çizimlerini de severek takip ediyoruz dergiden.

Bu sayısında artık malzemelerle çok güzel müzik aletleri yapanları da ayrıca  tebrik ediyoruz.

11 thoughts on “MERAKLI MİNİK- MÜZİK

 1. bizim için bu tip dergiler henüz erken olmasına rağmen merak ettim ve bi sayısını da olsa alıp bakıcaz oğlumla. en azından resimlerine bakarız değil mi? sevgiler…

  —Çizimler hoşuna gidecektir, eminim

 2. süperrr ama dediğin şeye katılıyorum, o şekilde elvin’in cidden takip ettiği bir dergiye ondan habersiz çizdiği bir resmi göndermiştim. dergiyi alıp da kendi resmini görünce pek sevinmişti…


  Aldım dersimi bir daha ki sefer sürpriz olacak

 3. Meraklı Minik kesinlikle bizimde olmazsa olmazımızdır. Yeni sayıyı bugün alacağım ben eminim yine içinde çoook şey vardır. Kızında çok şeker çıkmış ama bir daha ki sefere bencede sürpriz yap. kimbilir nasıl başının etini yemiştir 🙂 Çok şeker çıkmış bu arada


  Biraz başımın etini yedi gerçekten, bir dahaki sefere söylemem artık

 4. Bizde severek takip ediyoruz..Ama hiç fotoğraf yollamamıştım,çocukların çok hoşuna gider eminim..web sitesinde bile kendini görmek eminim gurur kaynağı olmuştur…Güzel kızının yüzünü ,ve becerikli ellerini öpüyorum ..


  Çok hoşuna gitti gerçekten, sen de dene Pelin

 5. Benim kızımda hafta sonları gitar kursuna gidiyor, resim ve müzik vazgeçilmezlerimiz.İlgisini çekeceğini düşünüyorum derginin.Bizde alalım.paylaşım için tekrar teşekkür ediyorum.sevgiler.Kızınızın adı da İrem’di değil mi? İremciğime de başarılar diliyorum.Yanaklarından öpüyorum.


  Evet, kızımın adı İrem dergi 3-6 yaş arasına hitap ediyor, 2. kızına daha uygun sanki.

 6. Ne güzel bir dergiymis öyle yaa, yurtdisinda en sevmedigim sey böyle dergilere,istedigim kitaplara ulasamamak zaten! Kitabevine kitap ismarladim,4 ay oldu cit yok. Buradaki TÜrk kitabevleri kendini gelistirmeli!
  Neyse dertlendim yine 😀
  Kizin icin mutlu edici olmus sitede kendini görmesi ne güzel:)
  Piyano kursuna gitmeside ayrica cok güzel yaa, bende kizimin herhangi bir enstrümani calmasini cok isterim insallah az daha büyüsünde:)


  İdeefixe bildiğim kadarıyla yurtdışına da sipariş kabul ediyor, fiyat olarak bilmiyorum tabi.
  bizim piyano kursumuz çok yeni, çok seviyor.

 7. merhabalar
  sitenize bugün rastladım ne kadar güzel bir olay bu bayıldım
  benim kızım 1,5 yaşında ve ona o kadar çok şey yapmak istiyorum ki zihinsel becerimi el becerime geçirmem zor oluyor ama anlatımlarınızı çok beğendim


  Çok teşekkür ederiz Sevgili Feyza, hoşgeldin. Hep bekleriz.

 8. kızıma bir şeyin olacağını söylediğimde elimden geldiğince yerine getirmeye çalıştım şimdiye kadar.İş ki ağzımdan çıkmasın…Bu tip benim dışımda olan konularda konuşurken çok dikkatli oluyorum.


  Çok haklısın Fulya’cım

 9. 2 yaş artı 4 ay için uygunmudur bu dergi 🙂
  Hay Allah, Ankarada hiç dikkatimi çekmedi, her kitabevinde bulunurmu acaba..


  Dergi satan yerlerde bulunuyor, resimleri hoşuna gidecektir diye düşünüyoruz. Faaliyetler için biraz erken olabailir senin incelemende fayda var tabi ki

 10. biz oğluma MERAKLI MİNİK kızımada BİLİM ÇOCUK alıyoruz tavsiye ederim.her ay hevesle bekliyorlar.daha doğrusu bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir