Polyester Melek

Eline boyayı aldın mı kendini durdurmanın imkanı yok. Evdeki her nesneye potansiyel boyanacak malzeme gözüyle bakmaya başlıyorsun.  Ahşap boyama gerçekten bu konuda sınırsız çalışma alanına sahip bir yöntem. Hem teknik açıdan hem de malzeme açısından. Bu yöntemde kullanılan akrilik( su bazlı) boyalarla ahşap olarak bildiğimiz mdf malzemelerin dışında polyester objelerin üzerine de uygulayabiliyoruz. Arkalarındaki minik halkalardan duvarlarımıza astığımız bu melek figürleri de polyester den yapılmış.

Melek figürü olduğu gibi arkasındaki halkasına kadar hazırdı, bize kalan sadece boyamak oldu. Mdf objelerdeki gibi zımparalamaya gerek duymadık. Altın (dore ) renkli akrilik boya ile iki kat boyadık. Daha sonra üzerine gümüş renkli parmak boya ile yansımalar yaptık. Gümüş renk çok belli olmasa da boyutlarının belirgin olmasını sağladı.

4 Replies to “Polyester Melek”

 1. ellerinize sağlık kızlar, çok şirin olmuş.

 2. selam
  döndüm nihayet
  özlemişim sizleri
  ne güzel bu sayfaya gelmek sevgiler

 3. Benim evimin her köşesi meleklerle dolu,o yüzden bu boyama çok hoşuma gitti.
  Ellerinize sağlık.

 4. moonsun11 says:

  Cok guzel buuu :)) Benimde vardi bir melegim, cok sevdigim bir arkadasim hediye etmisti ama boncuk gozlum kendine oyuncak yapti onu 🙂 Rengi cok hos gorunuyor burdan 🙂

Bir cevap yazın