Polyester Melek

Eline boyayı aldın mı kendini durdurmanın imkanı yok. Evdeki her nesneye potansiyel boyanacak malzeme gözüyle bakmaya başlıyorsun.  Ahşap boyama gerçekten bu konuda sınırsız çalışma alanına sahip bir yöntem. Hem teknik açıdan hem de malzeme açısından. Bu yöntemde kullanılan akrilik( su bazlı) boyalarla ahşap olarak bildiğimiz mdf malzemelerin dışında polyester objelerin üzerine de uygulayabiliyoruz. Arkalarındaki minik halkalardan duvarlarımıza astığımız bu melek figürleri de polyester den yapılmış.

Melek figürü olduğu gibi arkasındaki halkasına kadar hazırdı, bize kalan sadece boyamak oldu. Mdf objelerdeki gibi zımparalamaya gerek duymadık. Altın (dore ) renkli akrilik boya ile iki kat boyadık. Daha sonra üzerine gümüş renkli parmak boya ile yansımalar yaptık. Gümüş renk çok belli olmasa da boyutlarının belirgin olmasını sağladı.

4 thoughts on “Polyester Melek

  1. Benim evimin her köşesi meleklerle dolu,o yüzden bu boyama çok hoşuma gitti.
    Ellerinize sağlık.

  2. Cok guzel buuu :)) Benimde vardi bir melegim, cok sevdigim bir arkadasim hediye etmisti ama boncuk gozlum kendine oyuncak yapti onu 🙂 Rengi cok hos gorunuyor burdan 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir