Masa Üstü Kalemlik

 

Okulda sırasında kullanması için   elimizdeki malzemelerle  kızımla birlikte kalemlik yaptık.  Kendi emeği geçtiği için de çok beğendi yeni kalemliğini.

Kullandığımız malzemeler;

-evde atıl duran plastik bardak, (plastikleri en azından mutfaktan çıkarmak için uğraşıyorum bu günlerde

-kendinden yapışkanlı sünger kağıt (Kıbrıs ta kırtasiye gezerken görmüştüm, kendinden yapışkanlı olunca da yeni bir şey buldum  direk atlamıştım. sonra eve gelince İrem demez mi “anne geçen yıl resim kulübünden artan malzemelerimde aynısından var diye 🙁 )

– çeşitli boyutlu çıkartmalar ( çıkartmalarına kıyamıyor hiç, özel çıkartma dosyamız var, biriktiriyor çıkartmaları.

Bardağı sarı renkli sünger kağıtla kapladık.   ben pembe seçmiştim ama itiraz geldi, pembe istemiyordu.Düz bir kutu vs daha kolay olurdu ama bardağı düz kaplayamıyorsunuz, ovallikten dolayı verevleşen yerlerin birinde  kestim ve  ek yaparak yeniden başladım.

Sonrasında çıkartmalarla süsledik.  içimiz giderek çıkartmaları yapştırdık ve masa üstü kalemliğimizle birlikte poz vermeyi de unutmadık

 

 

4 thoughts on “Masa Üstü Kalemlik

  1. çocukların bu çıkartma davasına şaşıyorum. Cancan bile her tuvalete gitmede eline çıkartma yapıştırtıyordu:) Ödül olarak.
    Kalemlik çok güzel olmuş. İrem’e özel selamlar ve sevgiler

  2. güle gle kullansın, ellerine sağlık kızınızın…

  3. ben de evde ki plastik içecek kutularını kalemlik olarak kullanmaya başlıyorum çocuklara , daha sonra ufak çöp konuyor içine sonrada o çöpün içine konuyor. belli bir ömürleri var diye duymuştum çünkü plastiklerin , özellikle düşük kalitede olanların . bizimkilerde böyle dolduruyor ömrünü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir