Masa Örtüsü Kenarı

Annemde gördüm çok beğendim bu örtüyü de. Balkonunda yuvarlak, ufak bir masaya koymuştu, fiskos sehpasına olsa biraz daha dökümlü dururdu belki ama bu masada da çok şık duruyordu.  Ne de olsa canım anneannem yapmış kenar dantellerini, güzel olmaz mı hiç. Canım benim, ellerine emeğine sağlık tontiş, maviş anneannem. Anneannemi hiç bir zaman eli kolu bağlı otururken görmediğimi düşündüm bu örtüye bakarken. Gözünde gözlükleri, elinde mutlaka bir dantel işi vardır,yaptıklarını eşe dosta hediye eder, çoğunlukla bizlere verir.

Evden ne istersen alabilirsin demişti annem biz Kayseri’ye dönmeden önce, bunu koyacak uygun bir masam olsaydı almaz mıydım hiç, pişman oldum şimdi,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ananeler,babanneler hep öyledir.Ben de hem çocukluğumdaki yaşlıları hem de evlendikten sonraki eşimin ailesindeki yaşlıları, hiç elleri boş görmedim.Ya elbezi ya lif gibi şeyler örüp eşe dosta dağıtırlar.Bunu iki önemi olduğunu düşünüyorum.Hem yaşlılar boş durmuyor,birşeylerle uğraşıp beyinleri çalışıyor hem de dünya değiştirdikleri zaman hep bir hatıra bırakıyorlar.Allah hepsine gecinden versin,anannenizin de ellerine sağlık.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com