MARİFETLİ BEBEKLER

10 marifet sitesinin açmış olduğu yarışmadan daha önce katıldığımız kutuyla birlikte bahsetmiştik. Bu yarışma için ikinci projemiz bu sevimli bebekler oldu, yarışma için ufak bir öykü de hazırladık. Öykümüz şöyle başlıyor”

Bir varmış bir yokmuş, bir zamanlar çook ama çok uzak diyarların birinde güzel mi güzel bir kasaba varmış Bu kasaba, 10 marifet kasabası imiş. Burda çok güzel ve bir o kadar da becerikli kızlar yaşarmış, bu kızlar o kadar becerikliymiş ki herkes onlara “10 parmağında 10 marifetli kızlar” dermiş. Çocuklaçocuk da bu kasabaya devamlı gidermiş, çünkü orda çok hoş muhabbet dönermiş. Günlerden bir gün bu kasabada bir güzellik yarışması açılmış. Herkes bu güzellik yarışmasına katılmış ama maksat kazanmaktan ziyade çalışmak, paylaşmak ve hoş vakit geçirmekmiş, öyle de olmuş, yarışmanın sonunda herkes çok mutlu ve mesut o günün anısına “10 Marifet” pozu vermişler,

Aşağıda işte bu andan bir enstantene görüyorsunuz.….

Gelelim bebeklerin yapılışına.

fimo bebek

Diğer projelerden elimizde kalan artık fimoları bebeklerin gövdelerini oluşturmak için kullandık.

fimo bebek

Üzerlerine renkli fimo hamurlarını merdane ile düzelttikten sonra sardık. Aynı renklerden kollarını oluşturduk her kol için ten rengi fimo ile el yapıp birleştirdik.

Bebeklerin kafaları için tahta boncuk kullandık. Boncukların her birini önce zımparaladık ardından markör kalemlerle üzerlerine değişik yüz ifadeleri çizdik. Saçlarını orlon iplerle hazırlayıp başlarına yapıştırdık.

Her bir bebek için yarışma gereği “10 Marifet” yazısı oluşturacak şekilde fimodan harfler yaptık ve bu harfleri bebeklerin önlerine yapıştırdık. Bebeklerin bu harfleri elleriyle tutuyorlarmış gibi görünecek şekilde olmasını sağladık.

Biz “10 Marifet”yazısını yazdık ama aynı harfleri kullanarak farklı yazılar da yazabileceğimizi farkettik, bunlardan biri de prensesimizin adı olan İREM oldu.

Minik bebeklerimizi başlarını yapıştırmadan önce fırında 130 derece ısıda 30 dakika pişirdik. Bu şirin minik bibloları fimodan hazırlayıp sevdiklerinizin isimlerini yazarak onlara masalarını, sehpalarını süsleyebilecek minik hediyeler olarak verebilirsiniz.

25 thoughts on “MARİFETLİ BEBEKLER

 1. ay çok nefisler tam yemelik yutmalık bende yapmak istiyom 🙁 kızım duru 4 harflik çok mu bencilim ne …

 2. hehe..
  hehehe..
  hehehehe..
  yok yok siz büyümiceksiniz anlaşıldı..:)

 3. ŞİRİNLİKLERİ Bİ YANA SUNUM HARİKA OLMUŞ KIZLAR SİZ BU İŞİ İYİCE BELLEDİZ…AY YİNE Bİ ÖNERİM VAR ODA EMEĞİNİZİN SUNACAK BİR TEKLİF (NACİZANE)YANLARINA BOYLARINI BELLİ EDECEK BİR PARA (EN ÇOK BU KULLANILIR GENELDE) KOYARAK BOYUTLARINI BELLİ EDEBİLİRSİNİZ.. NİYEKİ BOYUT EMEĞİN ORTAYA ÇIKMASINI SAĞLAR..ŞÖYLE Kİ FİGÜR KÜÇÜLDÜKÇE HARCANAN EMEK BÜYÜR ŞİRİNLİK ARTAR..AY ÇOK MU KONUŞTUM YA ..

 4. gerçekten yine süper olmuşlar.peki bu hamurları pişiriyor musunuz?fimo satış sitesinde pişirildiği ve biblo gibi kullanıldığı yazıyordu.oluyor öyle değil mi?

 5. mükemmel ötesi şeyler bunlar…
  kabiliyet, marifet işte bu olsa gerek.
  hele sunum yazınıza bayıldım, çok güzeldi..
  siz aştınız, aştınız…
  tebrikler.

 6. Sevgili büşra, evet fimolar pişiriliyor yazının sonuna detaylarıyla ekliyorum hemen bu konuyu.

 7. Harika olmuş kızlar ellerinize sağlık.Çok da dekoratif görünüyorlar isim fikri de süper benim oğluşun ismi de kısa zaten becerebilirsem yapıyım:)

 8. aklımda ben de gönderiyim vardı ama geç kaldım sanırım akşam gönderirim belki. çok hoş olmuş projeniz tebrik ederim.

 9. Ellerinize sağlık ana, kız ne güzel işler çıkarıyorsunuz 🙂 tebrik ediyorum sizleri.
  bu arada sayenizde bende oğlumun doğum gününde arkadaşları için fimo hamuruyla birşeyler yapmayı düşünüyorum. Fikirler için teşekkürler

 10. Sevgili Nasibe,
  doğum gününde fimo hamuruyla bir şeyler yapma fikri çok güzel. bir anı olarak saklarsınız sonra. bebeklere gelince , bu çalışma anne-kıza biraz fazla. çocuklacocuğun anneleri olarak yaptık.

 11. döndümmmmm.sonunda bilgisayarıma kavuştum.ben yokken neler neler yapmışsınız…

 12. Bunlar cok SIRINLER! Nasil benim canim da yapmak istedi anlatamam. Turkiye’ye donunce sehrinize tasindiracaksiniz beni sonunda !…..

 13. merhaba yumurta boyutu ile ilgili espiri yapayım istedim galiba olmadı kırılmamışınızdır umarım…

  bende fimo yok kızımda anne bende isterim dedi ben bunu seramik hamurundan yapsam sonra boyasam olur değil mi boya olarakda ahşap boyamaları için olandan var olabilir değil mi? birde seramik hamuru tarifi var mı sizde… yanıtı buraya yazarsanız ben bir ara gelir bakarım şimdiden tşkler…

 14. Kırılacak ne car Gelinciğim,
  seramik hamurunu kullanmadık daha önce, akrilik boya olur diye düşünüyorum ama yine de tecrübe etmek lazım. Seramik hamur tarifine bakalım

 15. yaaaaaaaaaaaaa diğerler nerede hani kalemlik yapma vardıya onuneşyaları

 16. çok güzel olmuşlar fimo hamurunu evde hazırlayabilirmiyiz yada nerden bulabiliriz

 17. I would like to get the crafts from cocuklacocuk.com in english version, could you please help me out. Regards
  Shobha Menon

  — Thank You for your interest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir