Magnetli Bebek Süsü

Bu aralar çok yakın dostlarımın yakında doğacak bebekleri için hazırlıklar yaptığımdan ve yaptığım bu kapı süsünden bahsetmiştim. Canım arkadaşım Asuman’ın bebeği için de yaptık benzer bir kapı süsü, ama mavi:) Onlardan hariç Asuman’ın kızkardeşine de gelecek bir kız bebek , eder üç..

Asuman kendi hazırlıklarını bir kenara bırakıp kardeşinin bebeği için yaptığı bir çok hazırlığın yanında bir de tepsi hazırlamış, içini de bu magnetlerle doldurmuş. Bana hemen ver benimkini diyerek yüzsüzlük yaptım biraz ama bu süslü magneti burada paylaşmasam olmayacaktı.

Bu bebek süslerini, hazır satılan yuvarlak tüllere lavanta koyup pembe kurdela ile sıkıca bağlayarak hazırlamış. Kurdelanın tam ortasına deniz yıldızı,  lavanta torbasının arka tarafına da yuvarlak magnet yapıştırmış. Hem kolay hem de çok şık öyle değil mi?

Ellerine sağlık Asuman’cım …

3 thoughts on “Magnetli Bebek Süsü

  1. Merhaba,
    Çok şık ve hoş..pembiş pembiş..yıldız figürünü de çok severim zaten..
    bu arada söyledim mi bilmiyorum hamileyim 14,5 haftalık 🙂
    iyi haftasonları

  2. Tam ilgi alanıma giren şeyler yapıp paylaşıyorsunuz, bahsetmiştim sünnet için bakıp bakıştırıyordum.Magnetleri de öyle,Kayseri’de bulunan tüm şekercileri gezdim,internetten modellere baktım,İstanbuldaki teyzemin kızını eminönüne gönderip toptancılardan magnet fiyatlarını almasını ve resimlerini çekip göndermesini istedim.Anlayacağınız bayağı donanımlandım bu konuda.Ne,nerede,ne kadar hepsini listeledim.Bu arada Kayseri’deki şekercilerde toptan olarak bebek şekeri,nişan ,düğün,sünnet şekeri malzemelerini de toptan buldum.Öyleki lavantaya kadar.Sizinki de çok hoş olmuş.Kime hediye gidecekse güle güle kullansın.Sizler gibi arkadaş,dostlar başına.

  3. Kolaylığını bilemedim ama süper olmuş… Bir gün emekli olunca hep böyle şeylerle uğraşacağım kararım karar…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir