MADAGASKAR 2 VE YORGUNLUK

Arefe günü söz verdiğimiz üzere kızımla Madagaskar 2’yi seyretmeye gittik.  Madagaskar’ın ilk filmi cd den severek izlediğimiz  animasyonlardı ve bir süredir 2. filmin  gösterime girmesini bekliyorduk.

Gittik gitmesine de  ben bayram telaşından ve bir haftadır beni esir alan gripten öylesine yorgun ve halsizmişim ki  ilk yarının bir kısmında  bir uykudur çöktü üzerime. Hayır canım uyumadım , gözlerim dinlendi birazcık.

Bu bana  babamın annemle ilgili sürekli anlatarak hiç unutturmadığı anılarını aklıma getirdi.  Ben doğduğum zaman  evimiz  sinemanın yanındaymış, TV de olmadığından babam nerdeyse her akşam sinemaya bilet alırmış. Nasıl cesaret bir de o zamanın  nerdeyse yatak büyüklüğündeki büyük pusetleri ile beni de yanlarına alarak, sinemaya giderlermiş.  Sinemanın 2. kattaki salonuna pusetimi çıkarırlarmış, başlarlarmış filmi izlemeye. Yani aslında babam izlermiş annem de kestirirmiş. O kadar eziyetin sonunda filmin ne kadarını izlerdi bilmiyorum. Ben de aynen annem gibi oldum Madagaskar’da.  Büyüdükçe annelerimize daha fazla benzediğimiz bir gerçek galiba.

Neyse ki kızımın sorularıyla ara ara kendime geldim ve konuyu kaçırmadım.  İkinci yarıyı ise  dinlenmiş olarak daha zevkli bir şekilde izledik birlikte.

Aslan Alex ve arkadaşları, Alex’in küçükken istemeden uzaklaştığı Afrika’ ya döner. New York hayvanat bahçesinin tartışmasız kralı olan Alex, Afrika’da  kendini yeniden ispat etmek zorunda kalır.  Arkadaşları  Zürafa Melman, Zebra Marty ve Hipopotam Gloria?da aynı şekilde kendi türleri  ile ilişki kurmaya çalışırlar. Güzel, komik, dostluk mesajları içeren bir animasyon .

Konu bizimkinin ilgi  alanı olan  Hayvanlar alemi olunca, çok severek izledi filmi. Cd si var mı diye sordu eve dönüşte tekrar izleyebilmek için. Çıkınca Cd sini de alacağız artık.

Tatilden faydalanıp,  Madagaskar 2 ‘ye giderek  ; hem çocuklarınızın gönlünü edebilir hem de  birlikte hoş vakit geçirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Aaaa bu arada unuttum eğer ilgisi varsa Play Station oyunuda çıkmış. Bizimki bayramda bolca oynadı. Haberin olsun.

  — Oyunu duydum ama henüz playstation a bulaşmadı bizimki, ne kadar geç o kadar iyi.

 2. Cd’yi bizde bekliyoruz canım 🙂

 3. Bayramınız kutlu olsun. Bizde dün sinemaya gitmeyi düşünüyorduk ama sinema önündeki kuyruğu görünce ani bir U dönüşüyle alışveriş merkezinde turlamaya devam ettik 🙂

  — Tatilin sonunda herkes kendini sinemaya attı sanırım.

 4. Cok yorulmus olmalisin o kadar soru arasinda uyuyabildigine gore:)

  — Çok yorgundum Nalan’cım, bayıldım resmen.

 5. Benim annem de ablam bebekken babamla akşamları sinemaya gittiklerini falan anlatıyolar. eskiden çocuklar daha mı uslu sakin oluyolarmış acaba? şimdi ben hiç kendi oğlumla sinemaya gitme ihtimalini düşünemiyorum da.

  Belki de Gülcan, benim anlattığım benim 0-2 yaş dönemim, kendi çocuğumu düşünemiyorum valla , hiç mi ağlamıyorduk, millet rahatsız olmuyor muydu bilmiyorum.

 6. Bende bu filmi çok sevdiğim için severek izledim.Ama ufaklığı oyalamak pek kolay olmuyor.İkinci yarı koltuk tepelerindeydi:)Allahtan her zaman sabah seansına gidiyoruz,sinemada 6 kişiydik :))O yüzden kimseyi rahatsızda etmemiş oluyoruz…

  Uyku konusunda haklısın,bazen insanın içi geçiyor..Ama bayramın yorgunluğu vardır üzerinde,eeee birde hamilelik eklenince normal bence:)

  Sevgilerimi yolluyorum..

  — Koltukların üzerinden yeni yeni indi bizimkilerde, o yüzden çok iyi anlıyoruz seni.

 7. geç oldu ama umarım güzel bir bayram geçirmişsinizdir,sevgiler….

  — İyi bir bayramdı, Periliköşk’üm. Seninki de iyi geçmiştir.

 8. Aman Askim duymasin, cunku bizde anneanneyi alip benim israrim uzerine “Osmanli Cumhuriyeti” ne gittik. Felaketti. Cocuk hicbir sey anlamadigi gibi biz de komedi mi, duygusal mi, dram mi anlamadigimiz birseyin icinde bulduk kendimizi. Bayramin ilk gunuydu ustelik. Baba kiz cikista beni yiyecek gibi bakiyorlardi. Ne bileyim egleniriz zannetmistim !!!


  Fena kızmışlar sana anlaşılan ama oluyor böyle şeyler canım, Onların hoşuna gidecek filme gidersiniz keyifleri yerine gelir.

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com