M HARFİNDEN YASTIK

Çok sevgili arkadaşımız Asuman, geçenlerde yakın akrabası için bebek odası süsleri hazırlıyordu. Değişik olarak neler yapabilirim diye fikir arayışına girince benim aklıma saten kumaştan harf yastık yapmak geldi. Bebeğin ismi Mustafa olduğu için yastığı M harfi şeklinde yaptım. Yastığı hazırladıktan sonra süslemek işini Asuman üstlendi.  Bu arada duydum ki bu yastık da moda olmuş ve bebek hazırlıkları yapanlar terziye çocuklarının isminin baş harfinden yastıklar diktiriyorlarmış:) Hepsi iyi günlerde sağlıkla kullansınlar harfli yastıklarını.

Bu yastıklar kapıya veya odada herhangi bir yere asılabilir veya altın yastığı olarak kullanılabilir. Harf yastıklardan daha sonra İrem için de hazırlamıştım. Böylece yastık koleksiyonumuza bir yeni fikir daha eklemiş olduk.

Mavi renkli satene tersinden büyükçe bir M harfi çizdim. İki kat yapıp kenarlarından diktim. Saten kolay ip atan bir kumaş olduğu için çift dikiş geçtim ve içten sürfilesini yaptım. Kenarından bıraktığım boşluktan düzüne çevirip içini elyafla doldurdum. Sevgili dostum Asuman üzerine bebek süsleri, inciler  ve kenarına mavi tüy yapıştırarak süslemiş yastığı.

12 thoughts on “M HARFİNDEN YASTIK

 1. bende son zamanlarda bu harflerden görmeye başladım gerçekten çok güzel duruyor ellerine sağlık çok cici olmuş altın yastığı da olur kapıya da asılır ne güzel

  Teşekkürler sevgili GeCe…

 2. Coc cuzellllll…..

  Teşekkür ederiz sevgili yıldıznaf:)

 3. Oooo yastik cok havali olmus. Ellerine saglik.

  Teşekkürler beğendiğine sevindik..sevgiler

 4. Çok şık olmuş
  Ellerinize sağlık
  İyi günler görür inşallah Mustafa
  Sevgiler

  teşekkürler Yelda’cım…sevgiler bizden

 5. Çok şık olmuş,maviş maviş…ellerinize sağlık…

  Keyifli hafta sonları…

  teşekkürler sevgili pelin:)

 6. Çok şeker olmuş!rengide çok güzel bir mavi!dikenin ve süsleyenin ellerine sağlık,hoşgeldin Mustafa bebek:)

  Çok teşekkür ederiz:)

 7. Uzun süredir size uğrayamamıştım.Bu tip yastıklar bu ara çok moda.Özelliklede bebek odaları için kullanılıyor. Sizde terndi yakalamışsınız:) Çokda güzel olmuş. Kimbilir Mustafanın annesi de nasıl sevinmiştir. Şimdiden güle güle kullansınlar.Ellerinize sağlık.

  Boncuk Hanım beğendiğinize sevindik..demek farkında olmadan trendi yakalamışız:) Teşekkürler sevgiler

 8. Harika bir fikir bu yastiklar :)) Bayildim :)) Cok sik duruyor, saten zaten ayri bir zerafet 🙂 Ellerinize saglik 🙂

  teşekkürler Moonsuncım:)) sen dogurunca seninkine de yaparız inşallah:)

 9. Altın yastığına para vermiyeyim diyordum araştırıken buldum 🙂 Harf ile de çok güzel oluyormuş gerçekten ben kelebek yapayım diyordum ama şimdi aklım karıştı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir