LADESÇİ- ÜSTÜN DÖKMEN

?Empatik İletişim Becerileri? seminerine katıldığım sevgili hocam Üstün Dökmen?in ?ladesçi? adlı romanı bir çırpıda okunup bitiriliyor. Pazar günü tv’de yaptığı söyleşilerdeki canlandırmaların tadı var romanda. Çok basit dille ve güzel örneklemelerle bize dersler veriyor aralarda.

(Bu postun devamı nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde kaybolduğu için bugün (01-10-2007)yeniden yazıyorum. Aradan çok zaman geçtiği için aynı tad olmayacağı içinde üzgünüm.)

Bu kitabın bende bıraktığı en temel etki dürüstlüklüğün bize kazandıracakları ve herşeyin bizim kendimizde çözümlendiğidir.

Aşağıdaki alıntılarda bu iki temel üzerine. herkesin okumasını tavsiye edeceğim bir kitap.

” Birlikte oluşturduğumuz bu roman okuyucuya , doğru noktaları göstermiyor, doğruluğun önemini hatırlatıyor yalnızca. Eğer bu romanın tümünü kerteriz defteri sayarsak, belki bir tek nokta işaretlenmiş üstüne, o da en büyük zenginliğin dürüstlük olduğudur.”

” Ben sana yetmedim, yeni mürşidin son semerci mi olacak? Sabahları sıkıntıdan uyanamadığını söylüyordun. Seni gaflet uykusundan uyandırsın diye yeni bir mürşide gideceksin şimdi. Gİt. Ancak unutma, seni uykudan uyandıran şey, başına dikilen uyanık birinin eli değildir asla. Bu dünyada her insan, yalnızca kendi beyni sayesinde uyanır uykudan.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir