Kuyucaklı Yusuf ve Senin Yolun Hangisi

Kuyucaklı Yusuf – Sabahattin Ali. Anne Babasını kaybeden Yusuf’un kendisini evlatlık edinen Kaymakam ve ailesinin yanında geçen hayatı. Naif, romantik, etrafındakilere mesafeli, güçlü duran birisi Yusuf. Roman ilk sayfasından sonuna kadar beni içine alıp sürükledi. Kitap evde vardı, kızımın edebiyat dersinde okuduğu kitaplardan. Ben storytell den Ezel Akay’ın seslendirmesi ile başlamıştım, arada kitaptan devam edeyim diye düşünsem de seslendirme öyle güzeldi ki sesli kitap olarak bitirdim.

“Senin Yolun Hangisi” Bahar Eriş’in pek çok araştırma ve gerçek yaşamdan örneklerle desteklenmiş ilham veren , öğreten kitabı. Kendi potansiyelimizi gerçekleştirme, ileriye taşımanın yolu doğal eğilimlerin yanında (hatta daha fazlasında ) motivasyon, çaba , iç -dış destek mekanizmaları ve sağlam karakter katmanlarının bütünü… Her bölümünü severek okudum. Kendi sevdiğimiz istediğimiz yolda ilerlemek için engelimiz yok hayatta.


“ Her gün %1 ilerleme” de iyi bir yöntem. Kilo vermek, kitap okumak, para biriktirmek, spor yapmak ya da başka bir şey: Herhangi bir alanda hedefe ulaşırken, günde %1 lik iyileşme , bir yılda 37 kat gelişme sağlıyor.”

“Ömürlerin uzamasıyla birlikte bir insanın hayatı boyunca onlarca kez iş değiştirmesi bekleniyor. Sadece iş de değil, ortalama 5 kez kariyer değiştirmesi bekleniyor. … Yeniden öğrenebilmek, değişen ortamlara hızlı uyum sağlayabilmek, kırılmadan esneyebilmek bu açıdan da her zamankinden daha değerli”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nalan abla başınız sağolsun çok üzüldüm okuyunca, ne diyeceğimi bilemedim.😢 Kendinize iyi bakın lütfen. Biz biraz burada, çoğunlukla instagramda paylaşmaya devam . yazmak iyi geliyor. sevgiler.

  2. Nasıl sevindim sizi yeniden bloglarda bulduğuma anlatamam . Kanser, tedavi, kocamın kanseri ve ölümü derken 2013 Aralık Mart 2014 arası kendimden bile uzaklaşmış blogu zaten boşlamıştım .Ara sıra bloguma uğrasam da klavyede işaretleri bile nasıl kullanacağımı unutmuşum. En son Sorma Bulma Dünyası blogu Pınarın vefatını tesadüfen öğrenince içim sızlayarak blog listeme koştum kim var kim yok diyerek .
    Kocaman kucaklıyorum , ne iyi etmişsiniz sevgiler sevgiler sevgiler

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com