Kutlama Hazırlıkları

Biz çok heyecanlıyız bugünlerde, önemli bir kutlamaya hazırlanıyoruz. Büyük bir özenle ve sevgiyle pastamızı yaptık.    ÇocuklaÇocuk amigurumi bebeğimizi bizim adımıza ev sahipliğini yapması için görevlendirdik.  Ve başladık bu mutluluğumuzu paylaşacak dostları beklemeye …

Neyi mi kutluyoruz ?

Şimdilik tahminleri duymak isteriz ,  08 martı beklemeniz gerekecek 🙂

 

 

Bu arada  keçe pastamızın yapılışını merak ederseniz;

Malzemelerimiz: Keçe,  kalın kumaş, tüylü çubuklar, süsleme için pullar ya da dilediğiniz başka malzemeler, İçine dolgu için elyaf ya da bizim yaptığımız gibi  boş bir obje, yapıştırıcı, iğne iplik.

Elimde bulunan  minik  boş bir kozmetik krem kavanozunun  üst kısmına krem rengi kumaşı yapıştırdım, kenarlar potluk yapmasın diye makasla değişik yerlerinden kestim, yan kısımları yapıştırmadım.   Keçe kumaştan, kavanozun  çevre ölçüsü kadar bir dikdörtgeni kestim ve uçlarından birbirine  diktim. Keçeyi yapıştırmadan kavanozun etrafına geçirdim. Pastayı süslemek ve mumlar kaldı geriye. Pullarla süsledim, tüylü çubuklarla mum yapıp yapıştırdım.  Yaklaşık 10 cm çapında  ve 7 cm yüksekliğinde olan keçeden pastamızı kız çocuklar, mutfak oyunlarında da  kullanabilirler fakat  böyle bir durumda içine elyaf dolgu yapmak daha  güvenli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ahhh 8 Mart Ahhhh… Bence bu 8 Martta çalışan kadının haklarına yönelik bir şeyler yapılmalı, sesimiz duyurulmalı diye düşünüyorum. Kadın olmak, anne olmak ve çalışmak. Hiç yakışmıyor birbirine. Bir anne, anne olmalı sadece. Bu ara öncelikli konum bu galiba kızlar. Şişirdim kafanızı.

  2. çok güzel bir pasta olmuş

  3. Emekçi kadınlar günü olabilir mi acaba ya da doğum günü mü var yoksa 🙂

ÇocuklaÇocuk Özlem ☘️  📷 📚 

Blogger 📝 

Kategoriler

Copyright @ cocuklacocuk.com