KÜP KAFALILAR

Bu küpler var ya ah bu küpler, kaçmış, gitmiş , kaybolmuş nasıl olduysa. Dün akşam, oturmuş eski yazıları kontrol ediyor ufak tefek gözümüze çarpan yazım yanlışları varsa düzeltmeye çalışıyorduk. Sıra küp kafalılara geldiğinde bir baktık ki, başlık var, etiketler var, hatta yorumlar var ama yazı ve fotoğraflar uçmuş gitmiş. Fotoğraflar muhtemelen bilgisayarda arşivde vardır diye düşündük ama çok eski bir yazı olduğu için hakkında ne yazdığımızı hatırlayamadık. Bu arada iki elden yazıyı bulmak için uğraşıyor, birimiz fotoğrafları ararken, birimiz de google dan sorgulayıp eski yazıları bulabilir miyiz diye uğrasıyorduk. Ve farkettik ki “gizlice alıntı” yapan ( hırsız demeye dilimiz varmıyor) arkadaşlardan biri, bir güzel fotolarla yazıyı birebir kopyalamış.

Böylece küp kafalı ailemiz için ne yazdığımızı da bulmuş olduk ki bu bağlamda “gizli alıntıcı” arkadaş ilk defa işe yaramış oldu. Ama yine de eski yazı bu arkadaşa hediyemiz olsun, biz küp kafalılar ailemizin yapılışını yeniden ve daha detaylı anlatalım;

Küp şekli oluşturmak için kartona 6 kareden oluşan bu şekli çizdik. Küçük küpün her bir karesinin kenarları 6 cm, ortancanın 7 cm ve en büyüğünün 8 cm olarak çizdik, kesip yapıştırarak üç tane küp oluşturduk.

Pembe renkli fon kartonuyla küpleri kapladık.

Orlon ipten  parmağımıza bir kaç sıra ip sardık, kenarını keserek ortasından bağladık. Aynı şekilde bir kaç tutam hazırladık ve küplerin üstlerine yapıştırdık.

Küp kafalıların gözlerini ve burunlarını renkli fon kartonlarından hazırlayıp yapıştırdık.

Ayaklarını da kalp şeklinde kartondan kestik, renkli fon kartonu yapıştırdık ve küplerin altlarına yapıştırdık. Ve işte oldu küp kafalılar ailesi.

27 thoughts on “KÜP KAFALILAR

 1. çok zevkl olur bunu çocuklarla yapmak ama benimki daha 2 bile olmadı..inşallah seneye..kocaküp kafalı şeyleri yapmadım ama komik geldi bana çok..bi de ben kie yazıyom acaba şu an? fulyaya mı ösleme mi?

 2. Tebrik ve teşekkürler… Bu tarz el işlerini çocuklarımla (5 yaş oğlum, 3 yaş kızım) yapmayı çok seviyorum. İkiside her gün mutlaka bir şeryler yapmak istiyorlar. Yarınki program belli… tekrar teşekkürler..

 3. yakaladım!!! ösleme yazıyomuşum..iyi oldu bunu öğrendiğim ama ,kandırabilirsiniz gene de..fuli yazar öslemim ben der yada ösi yazar fuliyim ben der..ösi nin sobe linkine (kendini tanıtma) giremedim bilmem nedendir?..

 4. sevgili saatoniki, öncelikle biz çocuklacocuk olarak varız şahıslar ikinci planda, bu arada biz de merak ettik saat niye hep oniki?
  sevgiler :))

 5. Sevgili saatoniki ozlem sobe linkindeki sorun halledildi,şimdi bakabilirsin.

 6. Kızlat cocuklarınız çok şanslı sizler gibi yaratıcı anneleri var çünkü:)Bu küplerde öbür işleriniz gibi çok şirin olmuş…

 7. merhaba;
  Cafe fernando nun yazisina biraktigim yorumla tanistik. Kastamonulu oldugunuzu ogrendim bana gonderdiginiz mesajdan…
  Garip bir duygu bu anlatilmaz. Ayni memlekette dogmusuz, okumusuz, yasamisiz.İster istemez bu beni cekiyor size…
  Sizi merak ettim, tanimak icin sitenize geldim…
  Artik guzel yazilarinizin takipcisiyim, haberiniz olsun…

 8. Merhaba,
  İlk kez (ç)alıntı bir blog işe yaradı, iyi ki (ç)almış dedim şimdi 🙂
  Küp kafalar çok şirinler, ellerinize sağlık.

 9. çok güzel olmuş ellerinize sağlık.İleri de sizin bu yaptıklarınıza bakarak, ömerle bol bol aktivite yapacağız…..

 10. hırsızların ilk kez şe yaradığını görüyorum.sevimli küplerinizi çok sevdim…

 11. ben çocuk gelişimi bölümünde okuyorum etkinlikler çok güsel işime yarayabilir teşekkürler..

 12. walla süper olmuş bunu yaptım işime yaradı kesin 7. sınıfların içinde ben 1. olurum tesekkürler….

  inşallah 1. olursun,
  olursan haberimiz olsun e mi?:)))

 13. BEĞENDİM HATTA ARKADAŞLARA BİLE TAVSİYE ETTİM. EN GÜZELİ HIRSIZLARIN BİR İŞE YARAMASIYDI.BEĞENDİM TEŞEKKÜRLER…

 14. çok güzel ama biraz daha yaratıcı olabilir yine de teşekürler…

 15. ya matematik hocası demişti kare küp felan yapın geirin burdakide şeylerde işime yaradı sema hocaya saygılarımla :::D

 16. GERÇEKTEN SÜPER OLMUŞ ÇALIŞMALARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

  Teşekkürler

 17. ya hocalar burdan aldığımı anlarlarsaaa ne yapıcam bennn :((((

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir