Kumkurdu- Asa Lind

Lale Ablamız tavsiye etmiş, okuyan öğrenciler- anneler  ellerinden düşüremiyor demişti. Kesinlikle  doğru,  Asa Lind’in Kumkurdu bağımlılık yapan bir kitap. Deniz kıyısında yaşayan Zackarina  ve sahilde tanıştığı “bütün dünyalardaki herşeyi , bütün soruların cevaplarını bilen” Kumkurdu’nun maceralarından oluşuyor.   Kızıma,  Zackarina ve Kumkurdu’nun maceralarını okumak benim için de keyifti,  uykusu gelip kitaba ara verdiğimizde bir sonraki macerasını en az O’nun kadar merak ettim.  Çocukların meraklarına,  hayatla ilgili sorularına bilge  Kumkurdu’nun sakin ve çözüm bulan  yanıtları çok eğlenceli.

Kitabın dili akıcı , çevirisi de çok düzgün.  Kumkurdu serisinin ilk kitabını okuduk, “Daha Fazla Kumkurdu”, “Daha da Fazla Kumkurdu”, “Kumkurdu- Üçü Bir Arada” ile seri devam ediyor. Kitabın 7-12 yaş grubu için önerilmiş ama anneler, babalar okuduktan sonra bizim gibi 6 yaş çocuklarınıza da  okuyabilirsiniz,  neden olmasın.

Meraklı ve bilgin dostların maceralarını  tekrar tekrar okuyacağız gibi görünüyor. Serinin devamını belki  önümüzdeki dönem ilkokula başlayıp okumayı öğrendiği zamana, kendi okuması için saklayabiliriz.

2 thoughts on “Kumkurdu- Asa Lind

  1. Bu kitap bizde de var. Bir kaç kere okumayı denedim Eylül’e ama bol resimli olmadığı için dikkatini çekmedi. Demekki daha 3 yılımız varmış. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir